«З дрона добре видно блакитне небо і жовтий соняшник»
На Київщині зафіксували Національний рекорд з рослин, вирощених за допомогою точного землеробства
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/519082/pole.jpg)
Є на Київщині село Велика Олександрівка. Тут встановили Національний рекорд — на полі площею понад 6 гектарів селекціонери компанії «Агрілаб» виростили зі соняшника величезний герб України та напис: «Слава Україні!». За словами керівника Книги Національних рекордів України Лани Вєтрової, заміри нового рекорду робили за допомогою дрона.
Висота композиції - 270,05 м, ширина — 141,1 м, загальна площа зображення 38 104 кв метри, було використано понад 300 000 насінин соняшнику.
Це не перший рекорд, який встановила компанія «Агрілаб» на полі аграрних інновацій. Про це журналістці «ВЗ» розповів директор компанії Ярослав Бойко.
— Це наш третій рекорд, — каже пан Ярослав. — Перший було встановлено 2021 року — ми висіяли з кукурудзи Тризуб і напис I love Ukraine, де слово love було у вигляді серця. Ми раділи, що люди могли цей шедевр побачити, бо тоді літали літаки, а наші поля — біля Борисполя. 2023-го ми посіяли кукурудзяний Тризуб і напис «Слава Україні!».
— Теперішній рекорд такий самий — тільки зі соняшнику…
— Загальна площа ділянки, на якій створили цей витвір мистецтва, — 6,08 гектара. З дрона добре видно блакитне небо і жовтий соняшник. Герб України і напис «Слава Україні!» — як символ нашої незламності. А ще — це символ нашого бачення сучасної аграрної галузі. За елементами точного і ефективного землеробства — майбутнє української аграрної галузі.
— Мабуть, складно висіяти рівненько, щоб Тризуб «не танцював», а потім те поле обробити?
— Є сучасний трактор, у якому — бортовий комп’ютер, що подає сигнал і команди. Сівалка, що причеплена до трактора, обладнана системами точного землеробства. Наші спеціалісти розробили карту завдання, яку імпортували у монітор. Сівалка їде полем і отримує «команду»: тут насінинку треба посіяти, а поруч — не треба. У цьому фішка точного землеробства. Тобто усе виконується без втручання команди землеробів. Людина створила тільки завдання. Усе решту зробила машина! Точність роботи такого трактора — до сантиметра. І систему захисту від бур’янів було використано з дрона. Ніхто не ходить, не сапає грядки, не згоряє під палючим сонцем… Таким чином ми не наїхали і не затоптали жодного рядка соняшнику.