Вдячна корова дрімає на плечі господаря…
В одному із сіл неподалік Нового Роздолу на Стрийщині кілька місяців тому сусіди геть чисто спереживалися: з тяжкою хворобою зліг самотній пан Михайло, а його корову належно доглядати нема кому. Змарніла худобина на очах — бо не пасеться, а їсть старе сіно, підупалий ґазда вчасно не принесе їй води
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/515249/korova.jpg)
Односельці на початках бігали доглядати чужу корову. Але це не вихід: у кожного свої клопоти. Дякувати Богу, прийшла несподівана допомога. Від молодих рук.
Через село живе подружжя завзятих господарів середнього віку. Глава сім'ї встигає після «державної» роботи обійти чимале власне хазяйство: кури, качки, свині, індики, городи-грядки. Почув історію про напівголодну корову, порадилися з дружиною — взяли та й викупили Ласку.
На новому місці корова ніби на світ народилася: в її раціоні з’явились комбікорм, макуха, взимку ласує жомом, добірним луговим сіном. Завжди напоєна, вичесана, помита. На підлозі взимку тепла підстилка. З весни ходить пастися. Люди тепер не впізнають колишню, «шкіра з кістками», Ласку: виглядає вгодованою, доглянутою, шерсть на ній вилискує. Дає по 30 літрів молока на день — хоча колись від неї отримували від сили п‘ять-шість.
Щаслива корова так прив‘язалася до свого господаря, що не відходить від нього. Зустрічає кивком голови, радісним помахом хвоста. Коли він десь затримується, мукає: мовляв, де ти там пропав? За першої нагоди намагається лизнути пана Івана своїм шершавим язиком…
Селяни люблять спостерігати за Ласкою та її власником на вулиці. Бувало, веде ґазда свою улюбленицю на пасовище, хтось по дорозі з ним зустрінеться, стануть, розмовляють. А Ласка покладе голову на плече господаря, заплющить від задоволення очі і слухає, про що її опікун з односельцем балакають…
Що то значить, коли до худобини ставитися по-людськи!
На фото: А ось такі теплі взаємини склалися між коровами і подружжям Микити та Ірини Здравих. Молоді фермери переїхали із Дніпра на Вінниччину, скуповують у селян худобу, яку подоляни готувалися віддати на бійню, — і доглядають її. У них тепер нове життя. У меню корів свіжа трава, сіно, яблука. І жодної тривоги за своє життя!