Став «швидкою допомогою» для поросят
В аптеці відразу після її вранішнього відкриття зустрів знайомого. Стояв у черзі таких же, як сам, пенсіонерів і дуже хвилювався, нервово поглядав на годинник. А коли підійшов до віконця, то попросив у продавця дитячу пляшечку для молока і кілька сосок до неї. Це мене здивувало, бо внуки у пана Михайла уже дорослі, вчаться у коледжі…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/509110/porosia.jpg)
А за якусь мить стала відома причина такої покупки:
— У мене на хазяйстві свиноматка народила поросят, але годувати їх своїм молоком чомусь відмовляється, не підпускає до себе, — сказав мій знайомий. — Пищать, бідненькі, хочуть їсти. Тому доведеться годувати їх мені…
Пізніше дізнався, що пан Михайло став справжнім нянем для крихітних свинок. Готував їм молочну суміш, за чергою брав до рук кожного із сиріт і підносив до їхнього рильця куплену в аптеці пляшечку з підігрітим молоком. Вони голосно цямкали, а насмоктавшись досхочу, засинали, зарившись перед тим у солому: мама-свиня відмовила своїм нащадкам навіть у теплі…
Хотів сфотографувати «сиріт» — господар не дозволив. Каже, надто малі, бояться присутності чужого. Ну, а ще ґазда, видно, боявся, щоб ми не наврочили…
Хоча свиноматок вважають дуже турботливими мамами, такі ось оказії з ними не рідкість. Причин буває кілька: поросят народжується більше, ніж сосків у свині. Трапляється, що після опоросу свиня виробляє надто мало молока, всім його бракує. А буває, що, народжуючи своїх малят, перенесла стрес, захворіла, тому нікого до себе не підпускає.
У такі критичні години на виручку домашнім тваринам приходить людина з добрим серцем. Запам’ятавши її доброту, поросята потім невідступно ходитимуть за господарем. Мав можливість у тому переконатися сам. Свині, яких змалку ставив на ноги сусід, не відступали від нього ні на крок: були з ним на городі, на сіножаті. Навіть коли приймав гостей за столом під виноградом, ці «нуф-нуфи» вмощувалися під лавками і преспокійно дрімали там.