«Відлюдькувата» рись вийшла на люди
Під час об'їзду свого господарства Олексій Вовкунович, лісничий Приполонинного лісництва, яке входить до Національного природного парку «Сколівські Бескиди», з вікна автомобіля зазнимкував молоду рись на лісовій галявині. Була спокійною, не втікала, з цікавістю розглядалася довкола. Зважаючи на те, що звір цей — доволі обережний, веде потайний спосіб життя, побачити його серед дня було справжньою удачею для природоохоронця
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/505562/ris-beskili.jpg)
То ким слід вважати рись у Карпатах — рідкісним екзотом, мігрантом із тимчасовим побутуванням у наших горах чи традиційною твариною?
— На території нашого парку (він займає площу 35 684 гектари. — І. Ф.) живе понад 20 особин рисей, це оптимальна кількість, — розповідає.кореспонденту «Високого Замку» директор НПП «Сколівські Бескиди» Василь Приндак. — Незабаром будемо проводити щорічний облік дичини, тож можна буде назвати точнішу цифру. Мене дуже тішить, що часто на знімках наших фотопасток бачимо дорослу рись зі своїм нащадком — а отже, популяція цих тварин зростає. В одній із зафіксованих історій видно, як рись-мати вчить рисеня полювати: дуже миле звірятко сидить, хоче зірватися з місця і бігти за здобиччю, а мати його притискає лапою, вчить витримки…
За словами керівника парку, ті рисі, що народилися торік, вже виросли, стали самостійними. Ці «великі кішки» ведуть переважно нічний спосіб життя. Саме у темну пору доби полюють на здобич, здебільшого на гризунів. Ховаються на деревах. В останні роки стали більш спокійними, бо в лісах тепер менше людей, а відтак — менше так званого антропогенного впливу на звірів. Тому і побачити рисей можна частіше. Людям вони не загрожують.