Пес-«японець» любить українську кухню
Коли господарі чимось занепокоєні, піднімає їм настрій
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/505123/sobaka.jpg)
Ось такий собака-красунчик, що своєю рудою шерстю трохи схожий на лиса, а граціозною поставою — на вовчика, складає товариство сім'ї відомого історика-філософа з Рівненщини професора Петра Кралюка.
— Це собака давньої японської породи шіба-іну, він належить моїй доньці Євгенії, — розповідає пан Петро кореспондентові «Високого Замку». — Можна вважати його мисливським. Але водночас — спокійний, одомашнений, не виявляє агресивності.
Оскільки цей пес — «японець», господиня вирішила його кличку прив’язати до Країни сонця, що сходить. І назвала ім'ям знаменитого японського кінорежисера Куросави — Акіро.
За що, крім краси, цінують Акіро у цій сім'ї? За те, що врівноважений. Як правило, не гавкає на людей, не лякає їх. Навпаки, притягує до себе. Його дуже люблять діти. Коли домашні виходять з Акіро погуляти на вулицю, малеча горнеться до цього «японця», а він — до неї. Щоправда, є одне «але»: вигулювати цього собаку обов’язково треба на повідку, бо коли побачить якусь тваринку, у нього спрацьовують мисливські гени — пробує догнати об'єкт своєї уваги…
Акіро весь час живе у помешканні пані Євгенії. І додатково створює там теплу камерну атмосферу. Виказує знаки уваги кожному з домашніх.
Виявляє турботу до них. Якщо бачить, що господар чи хтось інший мають не найкращий настрій, може підійти до них, притулитися, почати леститися — ніби жаліє, співчуває, підтримує. І при цьому ніколи не надокучає, не набридає домашнім, не показує своїх примх, не вередує. Зосереджується на собі. Певно, що мати такого друга у хаті - велика радість. Ми запитали у пана Петра, чим у нього вдома пригощають улюбленого собаку?
— Акіро любить українську кухню. Із задоволенням смакує борщ. А вареники йому тільки подавай!