Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Дали яблука з власних садів і назбирали у колишніх колгоспних

Господині Піщанського старостинського округу (Волинська область) передали на фронт 12 величезних мішків сухофруктів

Фото зі соцмереж
Фото зі соцмереж

Недавно почула фразу: «Не лише ті, що на передовій, наближають перемогу. Ми усі працюємо для перемоги!». Спочатку навіть хотіла обуритися, бо ж головний захисник, звісно, воїн, який стоїть на сторожі нашого життя. А за хвилину погодилася з цим висловом. Бо й справді, якби ті, хто в тилу, не допомагали нашим захисникам, було б їм ще важче. От зібралися жінки, наліпили вареників, наробили тушкованок, напекли пиріжків і пляцків — і надіслали цю смакоту нашим хлопцям. Хіба це не допомога? Хто б що не робив для армії - кожен наближає нашу перемогу.

Долучаються часто до добрих справ і жителі Піщанського старостинського округу, що на Волині. От староста села Петро Мегель запитав — хто з господарів зможе дати картоплі чи інших овочів на фронт, зголосилося багато людей. І вже у призначений день ґазди виставили біля своїх обійсть мішки з картоплею, консервації. А оскільки цьогоріч вродило багато яблук, вирішили насушити сухофруктів і передати нашим захисникам.

Про це журналістці «ВЗ» розповів староста Петро Мегель.

— Думали передати свіжі яблука, але це продукт, що швидко псується, — каже Петро Семенович. — А оскільки у нашому селі є сушарня, у якій сушать гарбузи, то й вирішили, що краще відіслати нашим захисникам сушені яблука — на компот. Таку ідею підкинув Анатолій Ковальчук, а мій кум Іван Бранчук сказав, що із задоволенням надасть свою сушарку для доброї справи. Мені ж залишилися організаторські роботи: звернувся до жінок зі сіл Піща, Острів'я та Ростань, що належать до нашої громади, з проханням, щоб зібрали яблука.

— Господарі давали яблука з власних садів?

— І зі своїх садів давали, і збирали у колишніх колгоспних садах. Наші господині зібралися, а їх прийшло 20 осіб, почистили і нарізали усі яблука, а далі за роботу взявся Іван Бранчук.

— То скільки вдалося зібрати яблук?

— Ми не важили, але коли через три дні усе зібрали у великі мішки, то вийшло 12 мішків. І вже наступного дня сушка поїхала на схід.

— А що тепер будете передавати? Чи це була разова акція?

— Ні, ми часто збираємо щось смачне для ЗСУ. У нас є група Піщанського старостинського округу, у якій я даю оголошення — цього разу збираємо, до прикладу, закрутки. І люди виносять до дороги слоїки — хто скільки може. Машина їде і забирає. Наступного разу — картопля та інші овочі.

Схожі новини