Перетворив трактор на човен
Тепер ним і оре, й по озеру плаває
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/467786/choven.jpg)
Важко уявити жителя села Червоної Слободи Черкаського району Володимира Жупінаса без трактора. Якщо чоловік не працює на ньому в полі, то залюбки вовтузиться зі своїм чотириколісним помічником у майстерні. І примудряється надавати йому більшої функціональності, розширити можливості. Виходить із того справжнє диво.
Раніше пан Володимир «обкатав» три японські трактори, які ніколи не вважав довершеними. Завжди хотілося у них щось удосконалити. Тож четвертого сталевого коня з «країни вранішнього сонця» вирішив пристосувати для власних потреб.
– Я з дитинства люблю риболовлю, відпочинок на березі ставу, річки чи озера, – розповідає аматор-винахідник. – Тож задався метою створити амфібію, щоб була можливість взяти «на борт» компанію і з вудками поплавати.
Під японським трактором пан Володимир прикріпив гвинт, а спереду облаштував так званий «ніс», позаду – корму, приробивши повітряні піддони та майданчик для риболовлі або водних прогулянок. За штурвал слугує звичайне кермо.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/07/traktor-choven.jpg)
Умілець каже, що то конструкція затятого рибалки – «від коліна, молотка та кувалди». І вона сприймається як одне ціле, химерний диво-витвір техніки. Тепер на такому тракторі ентузіаст господарює не лише на суходолі (оре, косить, підгортає картоплю тощо), а й освоює «водні шляхи» на місцевих плесах.
До речі, раціоналізатор десятки разів випробовував своє дитя на Дніпрі. Тішиться, що ніколи не зазнавав невдачі. Згадує, як на початках сусіди насміхалися: «Що ти витворяєш?! Невже трактора хочеш втопити?»… Тепер же просять, аби взяв «на борт» диво-машини. Так що пан Володимир став місцевою знаменитістю. А у селі його називають «капітаном ближнього плавання».
Ґазда зазвичай бере у рейс до шести людей. Усій своїй родині прищепив бажання «ходити» по місцевих водоймах. Часто здійснює такі прогулянки з дружиною Тетяною, внуками Анастасією та Богданом, які виступають одночасно у ролі пасажирів і «матросів».
– Ми допомагаємо дідусеві організовувати водні перевезення, – розповідає Анастасія. – Я жодного разу не відчувала страху, перепливаючи на тракторі озеро. Навпаки: адреналін аж зашкалює під час руху.
– «Працювати» і прогулюватися на такій амфібії – справжнє задоволення, – стверджує пані Тетяна. – З цим ніщо не зрівняється. Плавати на своєму тракторі можемо доти, поки не використаємо всю солярку.
Пан Володимир зізнався, що виношує нові ідеї щодо перетворення чотириколісної техніки. Відтак слід чекати чергових напрацювань.