«Учасницю з рф ігнорувала. Після Бучі мені не було що їй сказати»
Львів’янка Маріанна Батура розповіла про конкурс краси у Південній Кореї, де їй довелося витримати тиск російської делегації
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/465165/marianna-batura.jpg)
Маріанна Батура увійшла до ТОП-25 красунь конкурсу Mrs Universe (для заміжніх жінок), який відбувся у південнокорейському Сеулі, й зайняла 11-те місце. Жінка завоювала титул «Місіс Солідарність Всесвіт», який є свідченням світової підтримки України. Для конкурсу у Сеулі українка підготувала доповідь про наших дітей, які стали жертвами російського вторгнення. Після її розповіді глядачі в залі плакали, а розмови про Україну не вщухали... А от делегація рф намагалася перешкодити оприлюдненню фактів про злочини російських “визволителів” в Україні.
– Довго вагалася, їхати на конкурс у Сеул чи ні, – розповіла Маріанна Батура. – Був страх, що люди не зрозуміють, почнуть осуджувати, мовляв, зараз не час, така біда в країні... Але після перемоги гурту Kalush на “Євробаченні” побачила, як зросла статистика запитів у Gооgle. Люди шукали інформацію про Україну, про війну, про “Азовсталь”. І саме тоді зрозуміла, що на конкурс їхати треба. Про Україну й велику війну з росією треба розповідати на всіх доступних майданчиках – якомога більшій кількості людей. Розголос для нас важливий, щоб не зникати з порядку денного і отримувати ще більшу підтримку – як економічну, так і військову.
Конкурс Mrs Universe – один із наймасштабніших конкурсів краси у світі. Щороку в ньому беруть участь 120 жінок з різних країн. Я вже давно волонтерила у Recovery Camp (реабілітаційний центр для дітей, які постраждали внаслідок війни). Mrs Universe позиціонує себе як конкурс краси з високими гуманістичними цінностями. Тож я сподівалася знайти підтримку для волонтерських проєктів.
– Маріанно, з учасницями з яких країн там подружилися?
– Найбільше потоваришувала з учасницею з Малайзії – Кіран. Вона працює товарознавицею у приватних фірмах і допомагає самотнім матерям. Здружилася також з учасницею з Індії, яка живе з сім’єю у США. Діпа Марок – бізнес-леді. Ці жінки першими підійшли до мене, почали розпитувати про Україну і щиро співчували.
– А які у вас були стосунки з росіянкою?
– Жодних! Вона була мені нецікавою. Ігнорувала її. Після Бучі й Ірпеня мені не було чого їй сказати.
– Що знали жінки інших країн про війну в Україні? Чи вважають росію агресором, чи хвалять наш бойовий дух і ЗСУ?
– Багато жінок підходили та висловлювали співчуття. Говорили, що знають про війну, про воєнні злочини рашистів. Але багато з них думали, що війна в Україні уже пішла на спад. Я питала, чому вони так думають, а у відповідь чула: “Бо в новинах вже лише зрідка говорять про це”. Саме тому так важливо нагадувати, що війна в Україні триває.
– На які ще конкурси краси плануєте подати свою кандидатуру?
– Не планую брати участі в інших конкурсах краси. У Сеулі виконала свою місію – розповіла про війну в Україні, про горе, яке ми всі переживаємо, про те, як війна позначається на дітях. Думаю, використала потенціал одного із трьох найбільших конкурсів краси у світі максимально. А далі в моїх планах – волонтерство. Хочу продовжити допомагати своїй країні, займатися дитячим табором, допомагати діткам.