Передплатити

Під звуки вибухів виростають овочі

Навіть попри те, що триває кровопролитна війна, на півдні України активно ростуть помідори та огірки


Антоніна Ковальчик збирає у теплиці хрумкі огірки. Фото з архіву Антоніни Ковальчик.

Хороший урожай очікують на підприємстві «Оберіг Агро» Доманівської ОТГ Миколаївської області.

Його у 2019 році заснували ко­лишні бійці АТО-ООС, які отри­мали по 2 га землі (неугідь). За сприяння канадських інвесторів (вдалося виграти грант Манітобської ради з міжнародного співробітництва) тут звели чотири теплиці площею 0,03 га кожна.

Почали з органічної редиски, котру вирощували без жодних хімічних добрив та засобів захисту. Далі були огірки, по­мідори, кабачки, зелень, капуста.

Таким чином увесь рік забезпечували краян якісною городиною. Згодом узя­лися в селі Мостовому виготовляти із зеленої маси паливні брикети.

Окрім усього іншого, для ветеранів АТО праця на землі навіть стала своєрід­ною психотерапією, адже надзвичайно важливо, коли людина займається улю­бленою справою.

Однак повномасштабна війна вне­сла корективи у мирні плани. Чоловікам знову довелося взяти до рук зброю, ще раз довівши, що колишніх захисників не буває. Проте в теплицях робота триває. Її продовжують дружини та дівчата від­важних воїнів-патріотів, що стали надій­ним тилом своїм «половинкам».

Першими зібрали 1,2 тонни редиски. При цьому, зауважує дружина одного із захисників Антоніна Ковальчик, про­дукцію не довелося транспортувати на ринок. Замовники самі приїжджали до теплиць.

Зараз дозрівають огірки, а також то­мати – ультраранні та високоврожайні гібриди «Саймон» і «Перугіно». Тож є на­дія на високий урожай.

Антоніна розповідає, що чоловік вмовляв її виїхати у безпечне місце – подалі від лінії фронту. Але жінка від­мовилася: «Я свою рідну землю та по­мідорки не покину. А на честь перемоги обов’язково приготую з вирощених ово­чів смачний салат».