Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Скажений Макс» по-львівськи

Авто-монстр у стилі апокаліптичного фільму

Вихлопна від мотоцикла, диски від вантажівки, ґума — BMW. Фар немає, а на задніх вікнах — ґрати. Лише кузов здалеку нагадує, що колись цей гібрид був «Волгою». На «фасаді» машини скрізь зброя — хоч не справжня, однак металева. Всі вироби на кузові чорного монстра — «хендмейд». Власник і автор машини Микола Гула виготовляє зброю.

Три роки тому він купив за 700 доларів беже­ву 33-річну «Волгу». Вирішив її «тюнингувати».

«Спочатку відрізав фари, потім зайнявся зваркою — всю зброю, яку мав виготовлену, вирі­шив „дати“ сюди. Думав, буду їздити містом, але коли ззаду приварив ракети, зрозумів, що не буду їздити», — пригадує власник авто. Машина тоді вщент поржавіла. Микола боявся, щоб не пішла на металобрухт, тож вирішив прискорити ремонт. Єдина незалізна деталь на монстрі — дерев’яні палі.

«Я пішов до лісу, зрубав дрова, приніс і вночі ж їх прикрутив. Наступного дня почав фарбувати», — розповів Микола.

Щоб авто мало брутальний вигляд, довелось креативити.

«Брат підключив компресор, ходив колами і ма­лював кузов. Тоді відкрив дверцята і салон пульве­ризатором зафарбував. Чорне то чорне, все в одно­му стилі», — розповів брат власника Володимир Гула.

Кузов машини «обварили» зброєю. Тут і мечі, які можна підпалювати, і щити, і залізні ланцюги, і ра­кети, а на даху — імітація кулемета зі страхітливими масками. Багато деталей машини можна зняти і одягнути, як-от металеву броню. З матеріалом для апокаліптичного авто допома­гав брат після одного казусу.

«Одного разу приїжджаю додому, а в нас брами нема. Не повністю, а частини, він кожного дня по час­тинці забирав. Я пожартував: «Все, решту паркану робимо тільки з бетону, ніякого металу. Переживав за сусідські паркани», — сміється Володимир Гула.

На машину «навісили» більш ніж тонну заліза. Ну­трощі, як і кузов, у залізного жеребця від «Волги». А їй з такою вагою важко впоратись. Відтак треба міня­ти мотор і гальмівну систему. Незважаючи на дрібні недоліки, Микола машину характеризує лаконічно — «страшно красива». Та через таку «красу» на ка­поті — проблеми з видимістю із салону, бо заважає антураж.

Нині авто виставили на продаж. Розпрощатися з ним готові не менше ніж за 6 тисяч доларів. Однак поки машина «виставкова», бо не пройде техогляду. Тож нині скажений автомобіль розважає лише міс­цевих. Однак у селі Кротошині, звідки родом брати, багато хто не розуміє їхньої пристрасті. Та брати не журяться — в Інтернеті від авто у захваті, під оголо­шенням — тисячі захоплених коментарів.

«Всі мені говорять про фільм „Скажений Макс“. Коли працював над машиною, не думав про фільм. Це безумство в мені є всередині», — поділився Ми­кола Гула.

У цій машині автор втілив свій внутрішній світ.

Читайте також: «Франкенштейн» їздить у чотири боки!

Схожі новини