Інфекційне відділення в дитячій лікарні у Дрогобичі оздоблене художніми рисунками

Кольоровий інтер’єр одного з відділень КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» ДМР зроблений завдяки всеукраїнській соціальній програмі «Кольоровий світ дитинства», яку в Україні реалізує відомий виробник лакофарбових матеріалів «Снєжка-Україна»

«У 2018 році ми провели тендер на ремонт частини приміщення лікарні для того, щоб створити сучасне інфекційне дитяче відділення з комфортними умовами, ремонт тривав понад два роки. Також ми зголосилися взяти участь у проєкті „Кольоровий світ дитинства“ для створення у відділенні інтер’єру з ілюстраціями, який буде милувати дитячі очі, допомагати їм почуватися спокійно, а відтак легше переносити лікування та швидше одужувати», — розповіла головна лікарка Дрогобицької міської дитячої лікарні Оксана Стебельська.

За її словами, сучасні підходи передбачають комплексний підхід у лікуванні та терапії пацієнтів: процес фізичного одужання пов'язаний із покращенням ментального стану — подоланням пригніченості, страху, тривожності і створенню виваженого та оптимістичного настрою для швидшого покращення самопочуття. І створення такого позитивного середовища, що допомагає мобілізувати сили для одужання, є особливо важливим, коли йдеться про боротьбу з інфекціями.

Відтак яскравий сюжетний інтер’єр, створений дрогобицькими художницями Зоряною Шимко та Олесею Сікорою у рамках програми «Кольоровий світ дитинства», є добрим засобом позитивного впливу на психоемоційний стан малих пацієнтів. Допомагатиме їм відволікатися і розслаблятися, надихатиме на малювання, цікаві оповіді тощо.

Завдяки «Кольоровому світу дитинства», а це — багаторічна авторська соціальна програма Групи компаній «Śnieżka», котра надає декоративно-художні безпечні матеріали для розпису та знаходить художників, коридори інфекційного відділення Дрогобицької міської лікарні набули рис креативного дитячого простору.

Мисткині поєднали сюжети природи усіх пір року, а головними героями малюнків є хлопчик і дівчинка, які сміливо мандрують мальовничими місцями, пізнаючи навколишній світ та зустрічаючи на своєму шляху різних тварин та казкових персонажів. Усього створено 19 художніх мотивів і розмальовано 80 м² стін.

«Ми розуміємо проблеми лікувальних установ в Україні, тому усеукраїнським соціальним проєктом „Кольоровий світ дитинства“ долучаємося до покращення умов у дитячих медичних закладах. За роки реалізації ця програма стала своєрідною кольоротерапією для малих пацієнтів. Тепер, у період боротьби з пандемією Сovid-19, підтримка медиків у лікуванні дітей є особливо важливою. — прокоментувала менеджерка з корпоративної комунікації ТзОВ „Снєжка-Україна“ Галина Данилюк. — Гадаю, у такій барвистій атмосфері дітям легко відволікатися від неприємних відчуттів, пов’язаних з лікуванням, долати стрес, і мандрувати у світ барвистих мрій. Дорослим приємно спостерігати, як діти з цікавістю та усмішками розглядають яскраві ілюстрації. Це підтверджує те, що наші зусилля і старання недаремні».

Для довідки.

Авторська програма Групи компаній «Śnieżka» «Кольоровий світ дитинства» в Україні була започаткована ще у 2012 році. За цей період комфортні «кольорові» умови для дітей створили у низці лікарень Львова, Новояворівська, Яворова, Тернополя, Житомира, Рівного, Луцька, Сум, Вінниці, Івано-Франківська, Хельницького, а тепер і Дрогобича.