Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Геомагнітний вересень не буде лагідним

Атака коливань також розтягнеться на два дні – 11-12 верес­ня

Цьогорічний вересень надто різко нагадав нам про зміну пори року і дощами, і перепадом температур. Навіть такий природний перехід із літа на осінь не минає для багатьох людей, особливо метеочутливих, без наслідків для здоров’я. А тут ще й нестабільна космічна погода може піднести якісь несподіванки. Тому закономірно, що багатьох цікавить, чого саме чекати від неї, щоб не ускладнювати собі здоров’я.

Одразу ж зазначимо, що одностайної думки у джерелах, що подають про­гноз щодо геомагнітних збурень на цей місяць, не прослідковується. У далеко­сяжних передбаченнях зазначалися дві дати геомагнітного неспокою — 6 і 26 вересня, які пов’язували з сильними потоками сонячного вітру, викликаними спалахами на Світилі, що мали досягти Землі.

Однак в останні дні серпня та перші верес­ня ситуація почала кардинально змінювати­ся. І це закономірно. Адже поведінку Сонця стовідсотково спрогнозувати неможливо. А саме від неї залежить рівень впливу космічної погоди на геомагнітне поле Землі і, відповід­но, на людей. Тож тепер більшість джерел, з посиланнями на дані Лабораторії рентге­нівської астрономії сонця ФІАН, орієнтують метеочутливих осіб і тих, у кого патологічні захворювання, що реагують на перепади гео­магнітних коливань, на наступні дати можли­вого загострення у здоров’ї і самопочутті.

Оскільки першу хвилю геомагнітних збу­рень (амплітудою 3−4 бали) за цими прогно­зами ми пережили 2−3 вересня, на ній зупинятися не будемо. Наступна атака коливань також розтягнеться на два дні — 11−12 верес­ня. Обидві сягатимуть трьох балів, але випа­дуть на вихідні, коли є можливість відіспатися і більше відпочивати. Пік збурень орієнтовно повинен припасти на ранок неділі, 12 верес­ня.

Найтривалішим ударом місяця має стати геомагнітне загострення з 18 по 21 верес­ня 2021 р. Дати удару можуть зміститися на день-два, але сила збурень не повинна пере­вищити п’ятьох балів. До них метеозалежним людям необхідно буде підготуватися зазда­легідь. Їм варто запастися лікарськими пре­паратами, більше відпочивати, не нервувати і, за можливості, залишатися вдома. Люди можуть відчувати головні болі, скачки тиску, прискорене серцебиття, тахікардію, дратів­ливість, агресію або апатію, втрату апетиту і безсоння, загострення хронічних захворю­вань. У людей з проблемами серця може під­вищитися ризик інфарктів та інсультів.

Допоможуть легше пережити ці напружені дні й дотримання таких порад фахівців:

  • напередодні варто більше гуляти на сві­жому повітрі та раніше лягати спати;
  • не нехтувати ранковою руханкою;
  • на ці періоди не планувати важливих енерговитратних справ, що вимагають підви­щених фізичних або емоційних затрат;
  • носити зі собою потрібні лікарські пре­парати (в першу чергу від підвищеного тиску і головних болів, можна також прийняти аспі­рин і просту аскорбінку — для стабілізації ста­ну крові);
  • обмежити вживання алкоголю, кофеїну і тютюну, шкідливої їжі (насамперед — смаже­них і жирних страв).

Боротися з панічними настроями за до­помогою позитивних вражень: подивитися веселий фільм, послухати улюблену музику, зайнятися медитацією тощо.

Схожі новини