«Нам безкоштовні путівки пропонували у 2018 році. Двоє дітей були у таборі під Києвом...»
Мінсоцполітики відновило роботу дитячих таборів та закуповує путівки за державний кошт
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/434770/f-artek.jpg)
Міністерство соціальної політики у зв’язку з послабленням карантинних обмежень відновило заїзди у дитячі табори за державний кошт. На сайті Львівської облдержадміністрації є дві пропозиції: дитячий табір «Молода гвардія» в Одесі та «Артек» у Пущі-Водиці, що під Києвом (переїхав з окупованого Криму). Що пропонують дитячі заклади і хто має право на безкоштовні путівки, дізнавалася журналіст «ВЗ».
Путівка на 21 день у «Молоду гвардію» коштує 13 тисяч 934 грн. Тут п’ятиразове харчування. Загони формуються за віковими категоріями. Поїхати сюди можуть діти від 7 до 17 років. Особливість цього відпочинку, звісно, море. Діти матимуть можливість ходити на пляж щодня. Повна вартість путівки в «Артек» — 16 тисяч 590 грн. Будиночки тут з цегли, чотириповерхові. Кімнати схожі на готельні номери.
У департаменті соціального захисту населення ЛОДА відбулась Zoom-нарада з територіальними громадами щодо направлення дітей з Львівщини у «Молоду гвардію» та «Артек». Зокрема, директор департаменту Віктор Степанюк наголосив, що департамент приділяє особливу увагу дітям, які потребують соціальноїпідтримки. Важливо, щоб кожна громада відповідально підійшла до підбору дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок у вищезазначених дитячих центрах.
У Львівській облдержадміністраціїжурналісту «ВЗ» повідомили, що право на безкоштовні путівки мають багатодітні сім’ї, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти загиблих учасників АТО, чиїбатьки загинули під час виконання службових обов’язків (загиблих поліцейських, пожежників, шахтарів), постраждалих внаслідок Чорнобильськоїкатастрофи, у яких батьки інваліди 1 та 2 групи, чиїбатьки пропали безвісти в АТО, чиїбатьки загинули на Майдані.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/05/f_artek2.jpg)
Є категорія людей, які мають часткові пільги (тобто мусять доплатити за путівку 20−30%). Це, наприклад, діти учасників АТО, талановиті діти, які мають призові місця у різноманітних конкурсах, зокрема, міжнародних. Про це журналісту «ВЗ» повідомив начальник відділу сімейноїполітики ЛОДА Микола Німчук. До речі, з початку року з Львівщини до згаданих таборів поїхала 51 дитина (дитячі заклади працюють цілий рік).
Ті регіони, які й надалі залишаються у «червоній зоні», не матимуть права на відпочинок у дитячих таборах. Їхні путівки розподілятимуться між регіонами, які вийшли з жорстких карантинних обмежень. Тож ви маєте можливість звернутися до органів соціального захисту для отримання безкоштовноїпутівки (кількість таких путівок відома за два тижні до наступного заїзду). Загалом, до дитячих таборів є дванадцять заїздів. Вже сформовані групи дітей на період з 7 травня до 27 травня до «Молодоїгвардії» та з 8 травня до 28 травня до «Артеку».
Я зателефонувала до багатодітноїродини МаріїРакус з села Куровичі Золочівського району, чи пропонували їм безкоштовні путівки на оздоровлення дітей (село належить до ОТГ Глинянське). У цій родині — дев’ятеро дітей, з них семеро — неповнолітні (від 3 до 16 років). Чоловік пані Марії- військовий Володимир Швайка. На сході у нього стався інфаркт. Атовця привезли додому, та невдовзі він помер. Пані Марія займається вишивкою. Продає роботи за кордон, так дає собі раду. Ще й військовим з коштами допомагає.
«Не пропонували, — каже Марія Ракус. — У 2018 році, коли мій чоловік ще був у лікарні, то двом дітям дали путівки, були у таборі під Києвом. Потім казали: „Якщо путівки будуть, ми вам повідомимо“. Далі — пандемія, карантин… Звісно, хотіла б, щоб діти поїхали на відпочинок».