Весняне Сонце принесе неспокій
Магнітні бурі у березні
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/431164/2main.jpeg)
Кожна пора року завжди приносить зміни не лише у природні процеси, а й у життя людей. Тож із приходом весни усіх нас чекає чимало нового — як приємного, так і не дуже. Наприклад, особи, які гостро реагують на коливання у геомагнітному полі Землі, стурбовані кількістю та інтенсивністю геомагнітних спалахів у перший календарний місяць цієї радісної пори року. Адже від цього залежить їхнє самопочуття та працездатність. Тож заглянемо у прогнози Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, щоб дати можливість зустріти ці астрономічні зміни у всеозброєнні.
Одразу ж зазначимо, що березень не буде лагідним до метеозалежних і метеочутливих осіб. Тому що у ньому передбачається три магнітні бурі рівня G1 і кілька менших за шкалою коливань та збурень атмосфери.
Перший магнітний шторм, який ми вже пережили і який сягав позначки G1 (5 балів), відбувся 1−2 березня. Другий — припав на суботу, 6 березня. Бурі рівня G1 належать до найслабкіших. Проте вони можуть провокувати порушення роботи серцево-судинної системи, підвищення артеріального тиску і рівня адреналіну, а також сонливість або надмірну збудженість, погіршення самопочуття, нервозність, нестриманість, дратівливість та неуважність. Людина стає вразливою, відчуває неспокій і страхи.
Чергові підвищені коливання уже до рівня 4 балів варто очікувати 12−13 та 15 березня. У чутливих людей можуть статися різкі перепади артеріального тиску, метеозалежні можуть відчувати сильну втому й апатію, безсоння, що може виплескуватись навіть у агресивність поведінки.
Третій, найбільший за силою спалах геомагнітної активності високої інтенсивності, що сягне рівня G1, прогнозується на дні весняного рівнодення — 18−19 березня. Особливо уважно до них варто поставитись людям, що потерпають від серцево-судинних захворювань. Виникне також ризик погіршення самопочуття у гіпертоніків та осіб, що потерпають від психічних розладів.
У наступні два дні — 20 та 21 березня рівень інтенсивності геомагнітної активності спаде до 4 балів і матиме відповідний вплив на метеочутливих людей (див. 12−13 і 15 березня. — В.Б).
В останні дні березня, а саме 28−29 числа, очікується ще один геомагнітний спалах середньої інтенсивності, який може спровокувати загострення хронічних проблем зі здоров’ям і стрибки артеріального тиску у тих, хто потерпає від серцево-судинних захворювань.
Для того, щоб уникнути негативного впливу геомагнітних збурень у період магнітних бур, рекомендується не навантажувати себе надмірною фізичною роботою, більше відпочивати, уникати стресових ситуацій, а також дотримуватися правильного раціону харчування та водного режиму. Також під час магнітних бур обмежте далекі поїздки й обов’язково тримайте під рукою необхідні ліки.