Батьки доньку покинули, а медсестра з Рівненщини її удочерила
Дівчинку народила китайцям сурогатна мама, проте рідним батькам дитя «не підійшло»...
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/425870/kytaj.jpg)
На своє 35-річчя Анна Ситник зі селища Клевані просила у Бога можливості нарешті стати мамою сина чи донечки. І не знала, що її крихітка два дні тому… народилася. Анна й маленька Віка познайомилися через місяць — і стали найріднішими у світі. За цей час немовля уже пережило не одне важке випробування: було зачате для бездітного китайського подружжя й народжене сурогатною українкою, а потім покинуте рідним батьком…
У Києві є клініка, яка надає іноземцям послуги із сурогатного материнства. Українки на замовлення бездітних пар з різних куточків світу виношують для них діток. Фактично виконують роль інкубатора, адже генетично це чужі малята — тато і мама у них інші. Коли дітки народжуються, біологічні батьки забирають своїх синів та донечок додому, у свою країну. Проте бувають винятки, коли немовлятка залишаються в Україні. Саме так сталося з Вікусею.
До клініки звернулося бездітне подружжя з Китаю. Тато надав свій біологічний матеріал для запліднення, а от мама не мала такої можливості. Тому донорську яйцеклітину взяли в українки. Жінка, яка виношувала цю дівчинку, вже народжувала для інших клієнтів, і все минуло добре. Але не цього разу.
Коли маля з’явилося на світ, відразу стало зрозуміло: воно хвореньке. Тіло вкривали водянисті пухирі, були рясні почервоніння. Медики провели безліч обстежень і врешті з’ясували, у чому причина — у дівчинки рідкісне генетичне захворювання, синдром Блоха-Сульцбергера.
Діагноз, очевидно, шокував батька дитини. Тож, побачивши маля, він… утік. Коли зателефонував у клініку, щоб прислали няню для дитини, сам уже мчав в аеропорт — курс тримав на Китай. Залишив немічну доньку самотньою, без їжі та медичної допомоги.
— Як сьогодні пам’ятаю той день, коли вперше побачила це янголятко. Називаю його «день Лелеки» — момент нашої зустрічі , — згадує Анна Ситник. — Тільце було у жахливому стані, вкрите ранками. Мені так стало шкода цю дівчинку: ще така маленька, а стільки вже натерпілася болю. Тоді я ще не знала усіх подробиць її народження.
Анна свого часу закінчила медичний коледж у Рівному й працювала у перинатальному центрі з немовлятами. Жінка не приховує: вже знала, що ніколи не зможе мати дітей. Щодня турбуючись про новонароджених, якось компенсувала свій материнський інстинкт. Усе ж сподівалася на диво… Але спершу доля подарувала їй чоловіка Віталія.
— Ми зустрілися у пологовому будинку. Віталій працював відеооператором — проводив зйомку, як щасливі батьки забирали додому новонароджене маля, а я готувала до виписки дитинку. Коли між нами зав’язалися стосунки, розповіла про свою безплідність. Фактично у нас був єдиний вихід — штучне запліднення. Але я зізналася, що навряд чи на це зважуся, — розповідає жінка.
Про свої сумніви й переживання Анна розповіла священнику. Пригадує, він запитав: «А чому не хочете всиновити сироту?».
— Тоді я думала, що ніколи не зможу полюбити дитину, яку народила інша жінка, — щиро каже. — Але після зустрічі з Вікою все змінилося. Коли почула, що від неї відмовилися і на дитину чекає сиротинець, від однієї лише думки про це мою душу розривало на шматки… Захотілося її забрати до себе.
Аби підготувати до такого кроку чоловіка, жінка ніби ненавмисно познайомила Віталія з дівчинкою. Тоді подружжя жило на два міста — Київ та Рівне (Анна додому приїжджала між змінами у столиці). Якось попросила коханого привезти їй на роботу дещо з дому. Приїхав — поклала на руки крихітку, щоб трішки поносив, поки готувала все для медичних процедур. Так було раз, вдруге. І Віталій став частіше приїжджати до Києва — не лише до Анни, а й щоб побачити маленьку Віку. Його серце почало прив’язуватися до дитини. А якось чоловік навіть сказав: «Відчуваю, вона буде наша».
Подружжя почало готувати документи, які б дозволили покинутій дитині перебувати в їхній сім’ї. І раптом дізналося: до Києва знову прилетів батько дівчинки.
— Я переживала: а що, як він передумав і забере доньку додому? Але цей чоловік навіть не глянув на дитину. Виявилося, приїхав, щоб повернути кошти за «браковану» дочку, — ділиться своїми переживаннями Анна Ситник. — Хоча ми вже удочерили Віку, досі в душу закрадається страх: чи біологічні батьки не захочуть її забрати…
— Не лякає вас діагноз донечки? — запитую.
— Зовсім ні. Це захворювання, з яким сучасна медицина навчилася боротись, — відповідає Анна й обережно розстібає кофтинку донечки. Здається, від хвороби, якої так злякалися біологічні батьки Віки, не лишилося й сліду — тіло чистеньке й гарне, про діагноз нагадують лише потемніння (це особливість хвороби — не однаково по шкірі розподіляється пігмент). Хоча в майбутньому можуть ще нагадати про себе різні наслідки. Але батьки сподіваються, що з Божою поміччю в їхньої Вікусі все буде добре.