Сім років тужить за коханою
Вдівець сам ставить на ноги двох дітей, не слухає музики і не ходить на весілля
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/421459/dsc01118.jpg)
Доля болюче вдарила по Віктору Кравчуку із села Гірки Любешівського району у той момент, коли почувався чи не найбільш щасливим. Підростало двійко малих дітей, поруч красуня дружина. Але в сімейне щастя втрутилася важка хвороба…
— Альона — моя друга дружина, — розповідає Віктор, й видно, як клубок підступає йому до горла. — Була така справжня, щира.
Чоловік зізнається: колись і гадки не мав, що доля вдруге дозволить ступити на рушничок щастя. З приємністю згадує молоді роки, своє перше кохання — Світлану, яка подарувала йому донечку Вікторію. Розійшлися з нею після десяти років шлюбу через якусь дурницю. Відтоді у село став рідко навідуватися, пропадав у Москві на заробітках.
— Коли служив в армії, зламав хребта. Навіть другу групу мені дали, визнавши інвалідом. Пізніше від неї відмовився, комісію не проходив, бо соромно стало: молодий, та інвалід. А з роками почала спина мучити. В якийсь момент, коли я приїхав із заробітків у гості додому, мене так вхопило, що не зміг одразу вертатися. Й зустрів Альону, — згадує чоловік.
Дівчина була на дванадцять років молодшою. Познайомився у барі, де Альона працювала.
— Проста така, нелукава. Почали зустрічатися, — усміхнувшись при цій згадці, розповідає Віктор.
Одружилися через рік. Невдовзі у них народилася донечка Настя, за два роки — син Ярослав. Життя плинуло в гарному руслі.
— В Альони ще у школі була проблема з грудьми — якусь гульку вирізали, — згадує вдівець. — Стояла на обліку в онкодиспансері. Коли одружилися, я її щороку возив на огляд до лікаря. Пам’ятаю, як були востаннє, почув: «Та з такими гарними грудьми можете вже й раз на два роки на огляд їздити». Згодом знову горошинку намацала…
Обстеження показало: у грудях причаївся рак. Робили усе, що могли. Та, на жаль, рак не здавався. Невдовзі метастази пішли по тілу, з’явився страшний головний біль. Віктор не знав, чим ще може зарадити коханій. Став їздити по святих місцях, вимолюючи у Бога зцілення для дружини. А ще — повів Альону до вівтаря.
— Так вийшло, що з першою дружиною я не був вінчаний. Казав: десять років проживемо — візьмемо церковний шлюб. Але розійшлись раніше. З Альоною теж не вінчалися. Коли вона захворіла, я подумав, що як стану їй законним перед Богом чоловіком, моя молитва за неї буде сильнішою. Бачив: коли Альона не могла заснути через болі, починав молитися, і їй ставало легше — одразу засинала. До останнього залишалася надія на зцілення. Але змінити долю не вдалося, — із сумом каже.
Три роки після похорону Віктор день у день їздив на кладовище. Посидить, погомонить сам із собою. Поплаче… І вертається додому, де тата чекають діти.
— Ви не уявляєте, як було важко, — згадує Віктор. — Коли мама померла, Ярославу було чотири, Насті — шість років. Приходжу додому, а малий питає: «А мама зовсім вмерла?»
За три роки у Віктора стався інфаркт…
До сьогодні він не слухає музики й не ходить на весілля, хоч від дня смерті дружини минуло сім літ.
Діти підросли і вже є татові гарними помічниками. Несміливо запитую у родини, чи не думали прийняти в дім іншу жінку. Усі одноголосно відповідають:
— Ні!
— За ці роки жодної жінчиної речі не винесли з хати. Ось уже й Настенька до деякої одежі доросла. Якби я женився, це було б нечесно щодо Альони. Вона для нас жива.