Кулони-обереги з фруктових кісточок
Уява малює, а рука вирізає динозавра, пташку, комаху чи звіра
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/415636/kistochky3.jpg)
У Житомирі живе майстер, який дивує своїм талантом. Це Тарас Орєшников. Він дає нове життя фруктовим кісточкам. Тільки не в саду, а на… шиї. Бо виготовляє з них чудові прикраси.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/kistochky7.jpg)
Перша скульптурка пана Тараса була «абрикосова». Довго красувалася на підвіконні у майстра, поки не наважився її показати близьким друзям. Ті були у захваті, і хлопець отримав поштовх до творчості. Сьогодні у його доробку сотні оригінальних прикрас. Основний матеріал, з якого творить, — кісточка персика.
— У Китаї вона є символом довголіття, багатства та процвітання, — розповідає майстер. — Персикові амулети-обереги вважаються найсильнішими. Хоча я у своїй творчості використовую також інші кісточки: фінікові, абрикосові, сливові. Їх мені зносять друзі.
Тарас каже, бере у руку матеріал — і бачить у ньому картинку. Наче відчуває, що у кісточці є щось живе, що прагне вирватися назовні. Уява малює, а рука вирізає маля динозавра, людський ембріон, пташку, комаху чи звіра… Серед кісточкових амулетів можна знайти й портрети.
Своїм хобі митець займається майже десятиліття. Уже має чимало прихильників своєї творчості. Роботи Тараса Орєшникова є у приватних колекціях в Японії та Китаї, США й Непалі, Греції, Білорусі тощо. І, звісно, в Україні.
— Що найскладніше у роботі? — запитую.
— Вичистити ядро, — усміхається. — Дуже копітка робота, доводиться серединку виймати по крихті голкою. Але саме від того залежить, як служитиме виріб.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/kistochky4.jpg)