Галина Слічна: «Взято 47 аналізів у хворих на пневмонію. Це дорослі і діти, які лежать у лікарнях міста».
- 07.04.2020, 19:11
- 2 883
Про те, як просувається епідемія COVID-19 Львові кореспонденту "ВЗ" розповіла заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань, керівник штабу з оперативних питань у часі карантину Галина Слічна
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/410071/9151114131528745247630557162743863214342144o.jpg)
— Людям у віці після 60 років, які визначені у групу ризику, працювати не можна. А якщо вони працюють в охороні чи двірниками і їх нема ким замінити. Що керівникам підприємств робити у такому разі?
— Постановою Уряду передбачено, що люди такого віку повинні під час карантину перебувати на самоізоляції. Але це не поширюється на осіб, які забезпечують життєдіяльність міста. Керівники установ, підприємств надають цим людям довідки про те, що їхня присутність на робочому місці необхідна. Хто може працювати дистанційно, йде на карантин, але працює на відстані. 70% двірників, які працюють у Львові, — люди похилого віку. Якщо їх замінити нема ким, а присутність необхідна, то вони виходять на роботу.
— Чому не миють у місті вулиці з милом, адже мильні розчини змивають небезпечний вірус?
— Вулиці миємо не лише мильними розчинами, а й дезінфікуючими засобами. Це робиться зранку. До слова, прибиральниці у під’їздах підписуватимуть акт про дезінфекцію і прибирання. Те ж стосується і прибирання вулиць у місті.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/04/my1-04-07_16-57-29.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/04/my2-04-07_16-57-30.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/04/my4-04-07_16-58-54.jpg)
— Лабораторії проводять тести на визначення COVID-19 методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). За скільки часу є результати такого обстеження?
— Все залежить від навантаження на лабораторію. Лаборанти працюють без вихідних. У суботу й неділю працюють лабораторії, відколи почали проводити ці аналізи у Львові. Лаборантам потрібно ще описати результати аналізів, задокументувати й відправляти на відповідні інстанції. Це все час, тому аналізи і результати займають кілька днів.
— У будинку, де виявили хворого, проводять спеціальну дезінфекцію?
— Звичайно. Наприклад, коли померла 38-річна жінка у Львові, на вул. Мазепи, то проводили дезінфекцію, коли зайшла слідчо-оперативна група, коли забрали померлу з квартири, теж проводили дезінфекцію. Поховання теж здійснюються в особливий спосіб, визначений фахівцями. Є логістика у такій ситуації, якої слід дотримуватися.
— Скільки хворих на пневмонії є зараз у місті?
— Львівська міська лікарня на вул. Ужгородській визначена як базова для хворих на пневмонію. Є 28 хворих, у яких діагностовано пневмонію. У міській лікарні на вул. Орлика лежать діти, у яких діагностовано пневмонію. Окрім того, є хворі у Львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги на вул. Миколайчука. Минулої суботи у всіх хворих на пневмонію відібрали аналізи на ПЛР. Всього 47 аналізів.
— Кажуть, у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні у важкому стані перебуває анестезіолог з Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги. У нього діагностовано COVID-19.
— Методом ПЛР діагностували у цього лікаря вірус, проведено експрес-тестування усіх, хто перебував з ним у контакті. Протестовано у лікарні швидкої медичної допомоги усіх працівників реанімації та приймального покою.
— Якщо є бажаючі перевіритися на це вірус, куди їм іти? Адже є ті, хто хворів у лютому-березні, видужали і хочуть подивитися, чи мають антитіла й імунний захист до COVID-19.
— У час карантину здоровим людям, які бажають обстежитися, не варто цього робити. Відтермінуйте обстеження на час після карантину. Хворим людям з ознаками ГРВІ слід звернутися до сімейного лікаря, який визначить, чи варто звертатися до інфекціоністів, в інфекційну лікарню, та визначать, чи є необхідність в аналізі ПЛР. Експрес-тести на антитіла не є достовірними, їх робити за бажанням теж не варто. Проводимо обстеження у тих, хто мусить працювати, хто є у зоні ризику, хто постійно стикається у роботі з людьми. Минулого тижня протестували 1271 особу. З них визначили 20 позитивних експрес-тестів, які взяли на аналіз на ПЛР. Дванадцятьом людям ПЛР не підтвердило захворювання, шістьом підтвердило, двоє ще у роботі.
— Тобто люди, які хочуть здати аналіз, самі не можуть звертатися у лабораторію?
— Лише за скеруванням від сімейного лікаря або звертатися безпосередньо у приймальний покій інфекційної обласної клінічної лікарні, де огляне лікар-інфекціоніст й проведе необхідні дослідження.
— Чому ломбарди у Львові будуть зачинені, якщо у всій країні працюватимуть?
— Це рішення обговорено у штабі й одноголосно прийнято. Чітко визначено, хто може працювати в умовах жорсткого карантину, а хто ні.