Українці бояться не вірусу, а «карантину під свист каменів»
На тури в Єгипет почали знижуватись ціни. А у «Хілтоні» у Римі можна зупинитись навіть за 50 євро на добу
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/407638/tour.jpg)
Паніка довкола поширення коронавірусу боляче вдарила по туристичному бізнесу. Скасовано десятки авіарейсів і навіть міжнародних потягів. На іспанських Канарських островах закрили цілий готель, оскільки в одного з постояльців виявили коронавірус… Поки одні туристи думають, як скасувати заброньований тур, інші тримають валізи напоготові та полюють на «палаючі» тури. Воно й не дивно, адже чимало готелів та апартаментів в Італії уже почали знижувати ціни. Навіть міжнародна мережа преміум-класу Hilton знизила ціни на проживання у своїх готелях на Апеннінському півострові. Наприклад, добу проживання у Hilton у Римі можна забронювати навіть за 50−65 євро за номер. Хоча зазвичай за таку ціну можна зупинитись хіба у тризірковому готелі.
«Мені періодично приходить розсилка з „Букінгу“, — каже львів’янка Галина Шамота. — Так ось, в Італії зараз дуже багато акційних пропозицій. Наприклад, ми колись зупинялись у готелі Domus Ciliota у самому центрі Венеції, недалеко від площі Сан-Марко. За добу платили трохи більше ста євро. Тепер мені надійшла пропозиція забронювати його приблизно за 45 євро. Шкода, що зараз прямих рейсів зі Львова до Венеції немає. З іншого боку, якби не збанкрутував Ernest (авіакомпанія, яка виконувала рейси зі Львова до Бергамо, Верони, Неаполя та Рима), то у нас би вже давно був цей вірус, До речі, в Україну теж бояться їхати. Моя двоюрідна сестра живе разом зі сім’єю у Мілані вже кілька років. На Великдень мала приїхати в Україну. Але після того, як по всіх каналах показали диких українців, які мало не напали на санаторій, де на карантині люди, що приїхали з Китаю, — передумала. Каже, не хоче, щоб і її закрили десь на два тижні на карантин».
Олена Дронова минулих вихідних мала летіти в Рим з Києва. Однак поїздку скасувала. Бронювання житла на «Букінгу» скасували безкоштовно, натомість за авіаквитки повернули лише аеропортовий збір. «Питання не стільки у втрачених коштах, скільки у тому, чи варто наражати свою сім’ю на небезпеку заразитись заморською болячкою. А якщо після повернення нас також відправлять на два тижні на карантин під свист каменів?» — написала вона у туристичній спільноті на Facebook.
«Звичайно, напруження відчувається, особливо щодо Італії та Австрії, адже туди зараз ще їдуть на лижі. Поїздки в Італію відміняють, в Австрію переважно ні, оскільки за скасування бронювання передбачені штрафи. В інші країни Європи люди їдуть. Наприклад, днями поїхали наші туристи в Амстердам, Париж. Єдине, на кілька днів закривали Лувр, тож люди не могли його відвідати, — каже керівник туристичної компанії „Трайдент“ Ірина Мала. — Ситуація — подвійна. Спочатку люди переживали, анулювали бронювання, а потім ціни почали падати, і люди знову активізувались. Зараз вигідно бронювати Єгипет з вильотом „на вже“, а Італію — на літо».
«Вплив коронавірусу поки що не надто помітний, оскільки для відпочинку в Італії та Іспанії — не сезон, — каже керівник турфірми „Комфорт-тур“ Ярослав Біляч. — Екскурсійна Італія не продається, а якщо їдуть на екскурсії, то оминають ті регіони, де був спалах епідемії. У нас була лише одна ануляція заброньованого туру, але попит впав на усі напрямки. Люди вичікують. Єгипет уже почав знижувати ціни, Туреччина поки що ні. З розмов з нашими клієнтами зрозумів, що люди бояться не стільки вірусу, скільки того, що можуть потрапити на карантин у чужій країні, а також того, що місця, які туристи масово відвідують, можуть бути закриті для екскурсій. Але є категорія клієнтів, які, навпаки, намагаються скористатись з цієї ситуації. Пригадую, кілька років тому, коли була війна в Єгипті, одні боялись летіти, а інші, навпаки, телефонували і питали: „Ну що, на скільки впали ціни? Летіти вже чи ще почекати?“. І справді, тоді було, що люди летіли на відпочинок мало не за 300 євро за двох».
Утім, із відпочинком на Червоному морі є певні нюанси. Єгипет запровадив заборону на в’їзд громадянам країн, у яких зафіксовані найбільші спалахи захворюваності. Не пустять і тих, хто відвідав ці країни менш як за 14 днів до прибуття в Єгипет.
Цифра
22 мільярди доларів
У таку суму оцінюють збитки туристичної галузі у світі. Про це заявила голова Всесвітньої ради з подорожей та туризму Глорія Гевара. При цьому найбільше збитків ринок зазнає від втрати китайських туристів.