«Навіть більше, ніж змінювати світ, я хочу бути найкращим батьком»
Уперше до Львова завітав відомий мотиваційний тренер з Австралії Нік Вуйчич, у якого немає рук і ніг
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/379728/f-nik3.jpg)
До Львова завітав відомий на увесь світ мотиваційний тренер з Австралії, автор серії книжок-бестселерів, 35-річний Нік Вуйчич. У нашому місті він презентував програму «Життя без обмежень». Нік народився без рук та ніг. Але це не заважає йому жити повноцінним життям. У нього красуня дружина та четверо дітей. Торік у Ніка Вуйчича народилися дівчатка-близнючки. До речі, наступного року Нік приїде до Києва зі своєю сім’єю. А вперше він завітав до нашої країни десять років тому, побував у Тернополі…
/wz.lviv.ua/images/articles/2018/10/F_dity.jpg)
У нашому місті Нік зустрівся з журналістами, міським головою, а також виступив з промовою на стадіоні «Арена Львів». Дехто називає його щасливчиком, інші вважають феноменом XXI століття. У журналіста «ВЗ» теж була можливість поставити Ніку Вуйчичу запитання. Його графік дуже щільний. Перед поїздкою до Львова Нік виступав у Польщі (у Вроцлаві). Спав усього півтори години. А коли з’явився у залі, то одразу згадав, що торік відвідував в Україні… баню. Тому дуже хоче знову сходити до бані…
Нік надихає людей по всьому світу, особливо молодь. Нагадує людям, що потрібно мріяти. Він, наприклад, мріє і просить Бога, аби дав йому руки та ноги…
— Якщо ви думаєте, що у мене не буває поганих днів, це неправда, — сказав під час зустрічі з журналістами Нік Вуйчич. — Що я роблю у першу чергу? Кажу своїй дружині, що я її люблю. Проводжу час зі своїми дітьми. Молюся (Нік зізнався, що на читання Біблії йому часом бракує часу. — Авт.). Я вдячний Богу за те, що маю… Думаю, що дружба дуже важливий аспект у житті. Раз на місяць ми разом з друзями збираємося разом і розмовляємо. Коли я розповідаю їм, що проходжу через важкий період, вони кажуть: «О, у мене теж таке саме». Або: «У мене теж таке було». Тому дружба — це надзвичайно важливо. Ми маємо допомагати один одному, підбадьорювати. Біблія говорить про те, що це як ліки на серце, коли ми допомагаємо комусь іншому.
Нік розповідав, що 17 вересня 2017 року був одним з найбільш вражаючих днів у його житті. Тоді він виступав перед найбільшою аудиторією. Цей виступ транслювався по телебаченню у 26 країнах світу. І це, за словами Ніка Вуйчича, його змінило. Він став ще більше мріяти…
— Ми отримуємо від людей дуже багато листів. Не всі люди, на жаль, довіряють церкві, і ми знаємо, що ідеальної церкви не існує, — веде далі Нік Вуйчич. — Ми хочемо допомагати людям краще пізнати Бога. Що нам потрібно — це позитивне мислення і віра. Маємо дивитися на перепони у нашому житті не як на бар’єри, а як на можливості. Хочу сказати людям — не здаватися! Замість того, щоб фокусуватися на тому, чого у вас немає, фокусуйтеся на тому, що у вас є. У Польщі до мене підійшла жінка (вона була в інвалідному візку, у неї церебральний параліч). Вона зізналася, що мала думки про самогубство. У неї не було надії. Але вона сказала, що побачила любов Божу у моїй посмішці… Спікер, який вів цю зустріч, розповів, що вісім років тому він також мав думки про самогубство. І він побачив моє відео на You Tube. «Добре, Боже, якщо у Тебе є план для нього. Значить, у Тебе є план для мене», — подумав він тоді. І його мрія збулася — бути на одній сцені з Ніком Вуйчичем (усміхається. — Авт.). Я не приписую собі цю заслугу. Я нічого не організовував. Я не є тим джерелом сили чи надії. Бог є тим джерелом. Але я радий за нього. Тому відчуваю себе багатим.
На запитання журналіста «ВЗ», чи вважає Нік Вуйчич себе феноменом XXI століття, він відповів:
— Ні (усміхається. — Авт.). Я є дитиною Божою. Чотири тижні тому я сказав своїй дружині: «Це велика відповідальність — хотіти змінити світ». Понад 2 мільярди людей живуть сьогодні трошки більше, ніж … на жменю рису. У світі все ще існує понад 30 мільйонів рабів. Це відбувається, бо хтось думає, що він є важливішим, ніж інші. Ми проводили анкетування в американських школах, і ми побачили, що від 6−12% американських учнів думають про самогубство. Від 3 до 6% учнів — робили спробу самогубства. І 40% цих випадків стається через булінг у школах…
— Ви знаєте, я все ще молюся, щоб Бог дав мені руки і ноги, — каже Нік. — Хіба не було б класно? У мене вдома, до речі, стоїть пара взуття. Десь близько 1, 7 мільйона людей знає, що у мене немає рук і ніг. І якби Бог дав мені руки і ноги, уявіть, що б сталося зі світом?! Я вірю, що сучасні технології і хороші фільми допоможуть нам змінити світ. Почніть з маленьких цілей і будьте творчими (Нік Вуйчич згадав фільм «Цирк метеликів», у якому знявся сам. — Авт.).
Приходять на зустрічі до Ніка Вуйчича і люди, які не вірять у Бога…
— І скільки я з ними не говорю, вони все ще не вірять у Бога, — каже мотиваційний тренер. — Я не можу змінити нічиє серце, тільки Бог може увійти у це серце, коли людина відкриває двері. І я молюся за них. Мої плани теж не збуваються, і часом я не можу пробачити себе за якісь помилки… Але коли ти знаєш духовний світ, то розумієш, що наука не може все пояснити. Я, наприклад, не бачив ангелів, але я бачив демонів, я бачив моменти, коли виганяли демонів. Відьмацтво — це все реальні речі. У житті є набагато більше, ніж те, що ми бачимо.
Коли Ніка Вуйчича запитали, чого він боїться, ось що він відповів:
— Я би не сказав, що у мене є якісь страхи. Є моменти у житті, коли мені страшно. Я кажу своїй дружині про це, я молюся і прошу інших людей молитися за мене. Але зараз, наприклад, я проходжу через складний період. Я щасливий, що цього року я не був вдома тільки 84 дні. Наступного року не буду 75 днів. Коли я не подорожую, то розмовляю по телефону — у вівторок, середу, четвер. У мене є дві компанії, 14 працівників. Планую відкрити ще одну неприбуткову організацію, яка б займалася усиновленням сиріт в Америці. Це одна з моїх мрій. Дев’ять тижнів тому я був у Білому домі і говорив про це. Але я боюся, щоб мої проекти не забирали мене від моєї сім’ї. Навіть більше, ніж змінювати світ, я хочу бути найкращим батьком. Хочу, щоб я був для своєї дружини не тільки чоловіком, а й найкращим другом. Для мене це важливо.