Передплата 2025 ВЗ

«У парку „Знесіння“ — понад п’ятдесят незаконних забудов»

Його новоспечений директор Уляна Тарас пообіцяла, що не віддасть аферистам жодного клаптика паркової землі

Регіонально-ландшафтний парк «Знесіння» нарешті має нового директора — Уляну Тарас, яка досі працювала у статусі в. о. керівника парку. З 2017 року пані Уляна є активісткою партії «Самопоміч» (менеджер зв’язків із громадськістю, керівник кампанії «Комфортне місто» та кампанії «З нами місто розквітає», координатор екологічних проектів).

Уляна Тарас
Уляна Тарас

Також працювала менеджером з туризму, інспектором у Державній екологічній інспекції у Львівській області. Оскільки парк «Знесіння» один з найбільших у Львові (його площа — 312,1 га) та розташований поблизу центру, не бракує охочих звести там готель, елітну багатоповерхівку чи хоча б гараж… Від 1993 року «Знесіння» належить до об’єктів природно-заповідного фонду України, але це не зупиняє земельні апетити товстосумів…

— Працюємо над новим проектом організації парку, який буде розрахований на десять років, — розповіла Уляна Тарас. — Для цього при установі створено науково-технічну раду. Маю також першочергові завдання. Одне з ключових — освітлення та охорона, укріплення схилів парку. Його охоронятимуть і «Муніципальна варта», і еко-патруль (небайдужі активісти добровільно патрулюватимуть парк). Також встановимо відео камери. Бо раніше траплялися різні крадіжки. Плануємо привести до ладу паркові сходи, яких є чимало, на оглядових майданчиках облаштуємо безпечні перила. На базі нашої установи плануємо проводити «зелену школу», семінари, конференції, круглі столи. Хочемо, щоб у нас було більше фестивалів. Облагородимо цвинтар старого «Знесіння», зробимо опис та інвентаризацію могил.

На інфраструктурні проекти у міській скарбниці передбачено 150 тисяч гривень. Цієї суми вистачить лише на половину робіт. На освітлення є півтора мільйона (кошти передбачені ухвалою сесії міської ради). Залучимо екологічні організації та фонди, які мають грантові кошти. Зокрема, серед запланованих соцпроектів — створення парку тактильних відчуттів (проект для людей з особливими потребами). Також плануємо звернутися по допомогу до благодійників, меценатів.

— Не вбачаєте ризику в тому, що меценати захочуть бартер? Наприклад, взяти в оренду шмат паркової зони?

— Питання щодо оренди чи приватизації землі в парку не будемо навіть обговорювати. Бо парк належить до природно-заповідного фонду. Жодна межа парку, закріплена ще з 1997 року, не буде змінена.

Якщо підприємці взамін захочуть провести у нас якусь акцію, то у заповідних зонах це заборонено. А є зони, де можна проводити заходи, фестивалі. Будемо пропонувати провести їх під брендом людей, компаній, які долучаться до фінансування проектів парку.

— «Знесіння» має чимало скандальних забудов. Залишите все, як є, чи виженете горе-забудовників з парку?

— Однозначно буду на боці громади Львова, на боці жителів мікрорайону, прилеглого до парку. Буду відстоювати інтереси парку. Щодо скандальної забудови на вул. Довбуша, 15 (ТзОВ «Архібуд» споруджує готель, скандальна історія триває чимало років), сподіваюся, ділянка буде передана парку, і ми її відновимо. У парку «Знесіння» — понад п’ятдесят незаконних забудов: від огорож, які можна демонтувати за півгодини, до будинків, гаражів… Спеціальна комісія парку перевірить кожен випадок, кожну ділянку. Будемо вручати підприємцям приписи і повертати землі парку.