Передплата 2024 «Добра кухня»

“Газ — це не лише благо цивілізації, а й небезпечна речовина”

У 2017 році фахівці «Львівгазу» виявили більше трьохсот крадіжок газу

Задля так званої «економії» газу, споживачі Львівщини вдаються до різноманітних махінацій: втручаються в роботу газового лічильника, щоб він «крутився» повільніше, «скручують» показники, організовують незаконні врізки в газопровід, а також самовільно підключають газове обладнання або ж відновлюють газопостачання.

Це додає роботи “Львівгазу”. Тільки впродовж 2017 року працівники товариства зафіксували 381 факт несанкціонованого споживання природного газу, серед них 47 врізок до діючої системи газорозподілу. У порівнянні із 2016 роком кількість виявлених крадіжок газу побільшала майже вдвічі.

Під час розмови із Головою правління ПАТ “Львівгаз” Юрієм Войсовичем, кореспондент “ВЗ” дізналася про небезпечні результати, до яких призводять крадіжки газу. Для прикладу, у селі Малі Ланки Перемишлянського району люди зробили незаконну врізку поза лічильником. Як наслідок стався вибув у будинку. Мешканці його отримали опіки і потрапили у лікарню. Ще один плачевний результат — дорахування за газ за три роки.

У селищі Щирець Пустомитівського району стався ще один випадок через незаконну врізку. Наслідок його, на жаль, був трагічним. Людина від отриманих опіків у лікарні померла.

У таких випадках той, хто вчиняє такі незаконні дії, наражає на небезпеку не тільки себе, а й своїх сусідів. У місці незаконної врізки майже завжди є витік газу, котрий може знайти свій вихід не лише споживача-крадія, а й у сусіда.

Юрій Войсович наголошує: “Газ — це не лише благо цивілізації, а й небезпечна речовина. Тому при поводженні з нею треба дотримуватися правил безпеки”.

«Найчастіше до махінацій вдаються споживачі сільських місцевостей, в кого велика опалювальна площа. Однак люди повинні розуміти, що бажання зекономити насправді грає з ними у злий жарт. Крадіжки газу обійдуться набагато дорожче, аніж обліковане споживання. У результаті порушник заплатить за неврахований газ в розмірі граничної норми споживання, окрім того за крадіжку газу передбачена кримінальна відповідальність», - зазначив Голова Правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

За 12 місяців минулого року недобросовісним споживачам нараховано до сплати 7,4 млн грн у зв’язку із несанкціонованим відбором природного газу. Після виявлення незаконних втручань більшість порушників визнає свою провину і сплачує за самовільний відбір газу передбачені законом штрафні санкції. Такі нарахування — великі і в деяких випадках вони можуть сягати навіть 200 — 300 тисяч гривень.

Якщо ж людина не визнає своєї вини та відмовляється компенсовувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується в судовому порядку. При цьому, за рішенням суду, на користь газорозподільного підприємства споживач-порушник має також сплатити ще й судові витрати. Отож, перш ніж робити такі кроки, треба задуматися: чи буде економія чи будуть ще більші витрати?

ПАТ «Львівгаз» застерігає споживачів від таких вкрай небезпечних дій, аби крадіжка газу не стала фатальною. Якщо ж вам відомо про факти незаконного споживання “Львівгаз” просить повідомляти на гарячу лінію товариства за номером телефону (032) 259 -1-101 (внутрішній номер 1076 або 1351), на номер 104 або ж для якнайшвидшого реагування надіслати sms-повідомлення на номер 5104. Анонімність у “Львівгазі” гарантують.

Схожі новини