Весна буде ранньою і теплою!

Це спрогнозували дві львівські бабачихи - сестрички Марусі

У четвер, 15 лютого, на Стрітення, дві львівські бабачихи, сестрички Марусі, прокинулися вранці й бадьоро засвистіли. Через похмуру погоду пухнасті синоптики через похмуру погоду не побачили своїх тіней. А це означає, що весна цього року прийде досить швидко! Орієнтовно, уже через шість тижнів.

Бабачихи Марусі віщували на традиційному Дні бабака, який у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі святкують на Стрітення вже десятий рік поспіль. Загалом, цей день вважають природнім часом для пробудження гризунів. Охочих побачити прогноз Марусь зібралося чимало. Усі присутні почули свист тваринок-синоптиків, який свідчить про швидкий прихід весни.

Тваринки-синоптики прокинулися вранці й відразу почали посвистувати. Фото Ірини Дмитрів
Тваринки-синоптики прокинулися вранці й відразу почали посвистувати. Фото Ірини Дмитрів

А почалося свято виступом гуртківців еколого-натуралістичного центру. Вони розповіли про народні прикмети й повір’я, за якими наші предки визначали, коли саме прийде весна. Також діти почастували присутніх випеченими «жайворонками» – аби їх побачили справжні пташки і швидше поверталися з вирію.

«Про хорошу погоду свідчать також інші прикмети. Сьогодні зранку бабачиха вже посвистувала, а це говорить про швидкий прихід весни. аруся не сховалася в нору, бо не бачила своєї тіні, курка з калюжі води не напилася... Однозначно, через шість тижнів буде тепло. Бабаки вже відчувають весну», – зазначив директор Львівського міського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. Якщо вірити бабакам, не пізніше, ніж через шість тижнів, до нас прийде весна із середньодобовою температурою не нижче 10 градусів тепла.

Далі з клітки дістали одну зі сестричок, менш норовливу. Поводилася жваво і бадьоро. «Насамперед дбаємо, щоб це пробудження не нашкодило тваринам. Бачимо, що прокидаються абсолютно природним шляхом, тому не переживаємо за їхнє майбутнє», – додав Ігор Антахович.

Хоч у четвер для звіряток було свято, раціон їм не міняли, годували тим, що завжди — овочі, фрукти, зерно.

Схожі новини