Для будівництва нового сміттєпереробного комплексу компанія «Egis» рекомендує ділянку на території ТЕЦ-2

  • 23.05.2017, 15:34
  • 2 875

Французька компанія «Egis» більше 2 місяців працює над проектом «Міська стратегія поводження з твердими побутовими відходами для міста Львова"

Як розповів сьогодні на прес-конференції Крістофер Раунд, керівник проекту французької компанії «Egis», за цей період було проаналізовано три земельні ділянки. Експерти дійшли висновку, що найкращою для будівництва сміттєпереробного комплексу є ділянка на території ТЕЦ-2. Також компанія працює над проектом рекультивації полігону в с. Великі Грибовичі.

Як зазначив Крістофер Раунд, компанія «Egis» кілька місяців працює над ТЕО для об’єкту утилізації ТПВ. Ця робота фінансується французьким урядом, відтак, буде відповідати усім європейським стандартам.

За період, який фахівці працюють у Львові, вже розпочато роботу щодо вивчення морфології сміття. Також опрацьовано три земельні ділянки — ТЕЦ-2, кар’єр у Добрянах і територію в селі Новий Яр. Відповідно до технічних та природоохоронних параметрів, найкращою для розміщення нового об’єкту поводження з ТПВ є ділянка на території ТЕЦ-2. Цю ділянку рекомендовано також з огляду на доступність та наявність інфраструктури.

За словами Крістофера Раунда, наступний етап — це рекультивація полігону в Грибовичах. Цей проект розбито на кілька етапів, зроблено пріоретизацію, аби не було подальшого негативного впливу на екологію. Фахівці зараз опрацьовують кілька варіантів, враховуючи стабільність полігону, наявність фільтратів, газу тощо. Як приклад фахівці компанії «Egis» беруть полігон біля Марселя. Відтак, буде проведено техніко-економічне обгрунтування і проектування.

Як зазначив Крістофер Раунд, планується, що роботи в Грибовичах розпочнуть до кінця цього року. Усі процедури відбуватимуться відповідно до правил європейських закупівель, адже мова йде про фінансування іноземними структурами. Відтак, новий завод розпочнуть проектувати в серпні, а до кінця цього року планують провести закупівельні роботи. Імплементація проекту розпочнеться наступного року.

Як додав Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, також розглядається варіант оголошення інвестиційного конкурсу по сміттєпереробному заводу. Вже пройшла експертиза проекту по дамбі. «Проект є, пройшов експертизу. Внесені коригування. Львів готовий завершити дамбу, але питання за Малехівською сільською радою», - додав Сергій Бабак.

Джерело: прес-центр ЛМ