«Не поспішайте записувати мене у ветерани, я повернусь у стрій»
Офіцер зі Львова вижив після поранення, не сумісного з життям
/wz.lviv.ua/images/news/2014/07/c7e79c13192a14bf30b9960cd3506627.jpg)
Дніпропетровськ
Менше одного відсотка. Так оцінювали лікарі шанси на виживання львів’янина Дмитра Афанасьєва, якого поранили бойовики під час Антитерористичної операції. Офіцер Львівського полку Національної гвардії переніс шість складних операцій і сподівається, що найближчим часом його випишуть. Перебуває у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова — саме сюди привозять військових з найважчими пораненнями.
«Основну частину поранених у зоні АТО доставляють у Дніпропетровський військовий госпіталь. До нас привозять лише найважчих. З-понад п’ятдесяти поранених, які до нас потрапили (серед них 15 львів’ян), ми не втратили жодного, — каже головний лікар Сергій Риженко. — Дмитро — найскладніший наш пацієнт. Куля “перемолотила” увесь кишківник. За законами військово-польової хірургії, такі поранення вважаються не сумісними з життям. Його доправили гелікоптером 12 травня — через два дні після поранення. Ситуацію ускладнювало те, що до нас він потрапив із сепсисом. Довелось видалити третину кишківника. Не думали, що врятуємо. Його чекає тривала реабілітація. Насамперед треба набрати вагу”.
Поранили підполковника Афанасьєва (підвищення у званні отримав уже у лікарні) буквально через день після того, як прибув у Маріуполь. “Мене поранили 9 травня в Маріуполі. Відбувався штурм маріупольського міського управління міліції, — розповідає Дмитро Афанасьєв. — Близько одинадцятої ранку отримали сигнал про терміновий виїзд групи посилення. Не доїжджаючи до управління, мусили спішитись. Коли просувалися до міліції, потрапили під обстріл. Зав’язався бій. Мене і ще чотирьох товаришів поранили. Нас відтягли у безпечне місце. Медична допомога прийшла за сорок хвилин. Увесь цей час намагався не втратити свідомості, щоб не добили. На жаль, допомоги дочекались не всі. Загинув солдат з нашого полку Богдан Шлемкевич (21-річний випускник Богословської академії з Верховинського району Франківщини. — Авт.). Чотирьох з нас доправили до Маріупольської лікарні. Там зробили першу операцію. Вдячний усім лікарям, бо якби усі так добре не спрацювали, то я б з вами не розмовляв. Вражений тією підтримкою, яку отримав тут, у Дніпропетровську. За час перебування ніколи не стояло питання ліків, хоча медикаменти були дорогі, і їх треба було дуже багато. В день рахунки йшли на тисячі гривень”.
Чоловік намагається усміхатись, хоча видно — розмовляти йому важко.
Змушений заново вчитись ходити. Допомагає дружина Руслана, яка приїхала зі Львова. Тут уже два місяці. Їй виділили кімнату в готелі. Їхній син увесь цей час у Львові з бабусею. “Нам пообіцяли, що найближчим часом чоловік зможе повернутись до Львова. Єдина проблема була — як йому їхати потягом з таким пораненням. Мер Львова Андрій Садовий пообіцяв допомогти з квитками на літак. Треба лише дочекатись, коли лікарі дозволять їхати”, — каже жінка.
Дмитро сподівається, що після реабілітації зможе повернутись у стрій.