Мер Чернівців Олексій Каспрук живе на вулиці Каспрука – колишнього мера – свого батька
На 36-річного Олексія Каспрука більшість чернівчан дивиться із величезною надією. Чекають від нього такої ж роботи, яку вів його батько – Павло Каспрук, найкращий мер Чернівців.
/wz.lviv.ua/images/news/2014/06/9d4f4be0ab47f90aaa9e53288357b07e.jpg)
За всю історію міського самоврядування Чернівці знали двох великих господарників: бургомістра Антона Кохановського (1866-1874) та міського голову Павла Каспрука (1985-1991). Ще у ті роки він зламав всі уявлення про кабінетного чиновника, розпочинаючи робочий день на пускових об’єктах, у комунальних службах, у цехах підприємств. Можна уявити, як нелегко буде працювати його сину…
— Олексію Павловичу, чернівчани три роки не вживали слова «мер» — з того часу, як багаторічного міського голову Чернівців Миколу Федорука незаконно усунули з посади... Пан Федорук буде вашим порадником?
— Так. Бо має величезний досвід у сфері місцевого самоврядування, знає ситуацію в місті й проблеми чернівчан. Ми з ним домовилися, що в будь-який час дня і ночі можу звертатися по його пораду.
— Що для вас важливіше — не зрадити довіру чернівчан чи пам’ять батька?
— Це пов’язані речі. Бо якщо зраджу довіру чернівчан — зраджу пам’ять батька... На вулицях багато людей підходять, висловлюють пропозиції... Прислухаюся до думок чернівчан. Приміром, на 100-літті буковинського «Пласту» ми говорили з пластунами, що патріотичне й фізичне виховання дітей дуже важливе. Уже намітили кілька спільних кроків. Восени зробимо щось на кшталт великого фестивалю.
— На своїй сторінці у “Фейсбуку» ви ділилися власними враженнями про Львів. Про те, як він стає світовим брендом. Між цими рядками відчувається певна заздрість…
— Біла заздрість. З одного боку, радий за львівську громаду, з іншого — розумію, що чернівецька громада не використовує свої можливості повністю. Бо у нас є все — чудове місто, підприємливі люди. Певно, треба якісь процеси організувати й зрушити з місця.
— Після Львова Чернівці йдуть другими за туристичною привабливістю у західному регіоні…
— Це, на жаль, міф. Це ми так думаємо. Якщо говорити з фахівцями, які займаються туризмом, то туристи більше знають Кам’янець-Подільський. Чернівці не брендовані, не рекламуються. Мало потужних заходів всеукраїнського чи світового рівня. Треба робити серйозні кроки у цьому напрямі. Туризм для такого міста, як наше, — одна з пріоритетних галузей.
— Однією з перших справ ви винесли на обговорення реконструкцію кінотеатру ім. І. Миколайчука...
— Це один із тих проектів, які потребують широкого громадського обговорення. Є різниця між просто кіномистецьким комплексом, збудованим за кошти громади, і мистецько-духовним центром, якому заздрять в інших містах і про який пише преса… Різниця не в грошах, він так само коштує. Питання підходу — що цінного, духовного туди вкладе чернівецька громада? Я хочу, щоб про цей центр говорили. Усе, що пов’язане із творчістю Миколайчука, — домінанта. Його ім’я — один із брендів, які мають Чернівці.
— Де мешкає новообраний мер Чернівців?
— На вулиці Каспрука, названій на честь батька. У звичайній квартирі, де жили мої батьки. Мешкаю з дружиною та сином.
Довідка «ВЗ»
Олексій Каспрук народився у Чернівцях. Працював з 14 років — відколи у 1991 році помер батько, чернівецький міський голова Павло Каспрук. Закінчив Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ. В 2010 році був обраний депутатом міської ради, очоливши фракцію “За Батьківщину”.
Прізвище Каспрук асоціюється у чернівчан із епохою міського голови Павла Каспрука. Його сусіди пригадували: “З усіма Павло Каспрук був простим і щирим, не мав ні краплі начальницького гонору, не цурався жодної роботи. Його можна було побачити й зі щіткою в руках, коли він чистив усій родині взуття, і з відром біля криниці. Жінки нашого будинку ставили його чоловікам за приклад: міський голова, а не гребує піти до крамниці, вибити килим”.