Передплата 2024 ВЗ

Правила паркування порушували есбісти та міліціонери

Кореспондент «ВЗ» спільно з інспекторами ДАІ полював на водіїв-«пофігістів»

Стихійні стоянки та паркування автомобілів на зелених зонах набули в Ужгороді масового характеру. Інтернет-ЗМІ рясніють фотографіями автомобілів місцевих мажорів та просто людей, що не шанують закону. Закарпатська обласна ДАІ, аби морально і матеріально покарати таких порушників, провела спільний із журналістами рейд проблемними вулицями Ужгорода. У «полюванні» на таких «пофігістів» щодо закону взяв участь і кореспондент «ВЗ».

Першою навідуємо площу Шандора Петефі. Тут — обидва пішохідні переходи, що з’єднують тротуар з парковою зоною, вщерть заставлені автомобілями. Хоча у Правилах дорожнього руху чітко вказано, що автомобілі можна паркувати за 10 метрів до і 10 — після пішохідної зебри. Оштрафувати всіх порушників міліціонерам не вдається, адже протокол можна складати лише у присутності водія автомобіля. Тому на площі інспектори склали протоколи лише на трьох водіїв. Кількох, котрі лише спробували неправильно припаркуватися, попередили. Решті пощастило уникнути адмінвідповідальності.

Пішохідна зона та начальник СБУ

Та найцікавіше чекало на пішохідній зоні тієї ж площі. Тут, незважаючи на заборону в’їзду, стояло з десяток авто. Інспектори підійшли до крутого «Мерседеса», за кермом якого сиділа жінка у хустині. Жіночка виявилася не такою скромною, як її образ. Вона відмовилася визнавати свою провину та підписувати протокол. Згодом на в’їзді у пішохідну зону попався якийсь крутий архітектор чи то дизайнер. Чоловік, вислухавши інспекторів ДАІ, почав звинувачувати їх у тому, що у місті «пробки» і це — їхня вина. Захищати творчого працівника взявся якийсь його знайомий, котрий теж почав розповідати, що в Ужгороді багато проблем і без паркування.

Інспектори звернулися і до водія «Дачії-Логан», котрий спокійно сидів у машині у недозволеному для паркування місці. Після нетривалої бесіди чоловік сказав, що привіз начальника СБУ… Вже за кілька хвилин до керівника ужгородських «даішників» почали надходити телефонні дзвінки, мабуть, із проханнями помилувати порушників.

Відхилившись від маршруту, підходимо до Генконсульства Угорської Республіки, що на Православній набережній. Тут водії просто заблокували виїзд близько 20-30 авто. Декого з них працівники ДАІ попередили про відповідальність і попросили з’їхати із забороненого місця паркування. За 5-10 хвилин стало просторіше. Дзвінків головному міському «даішнику» побільшало…

Наступна «точка» — площа Дружби народів. Тут на “острівці” та перед пішохідним переходом стоять два авто. За кілька хвилин один із господарів транспорту з’явився. Працівники ДАІ з’ясували, що це — працівник одного з відділів міліції на іншому відпрацюванні…

Завершувався рейд біля будівлі обласної СБУ на вулиці Довженка. Тут у забороненому місці припарковано з добрий десяток автомобілів працівників цієї ж структури. Стільки ж стоїть на зеленій зоні з боку паралельної вулиці Уральської. Джипи «есбеушників» стоять просто на тротуарі, повністю перекриваючи рух пішоходам. За правилами, претензій до такого авто не може бути, якщо воно залишає два метри вільного простору на тротуарі. У нашому випадку може йтися хіба що про півметра…

Якщо не покарати, то хоч присоромити…

На «закуску» йдемо на площу Корятовича, де теж зауважуємо майже повністю заставлені транспортом пішохідні переходи. Про жодні 10 метрів відступу тут не йдеться. Фіксуємо авто порушників на камери та фотоапарати, аби поповнити створену закарпатською міліцією «Сторінку сорому» у «Фейсбуці». Водії ніяково реагують на камери, менше сперечаються з «даішниками», деякі навіть знаходять у собі сили визнати провину…

“Мені приємно, що сьогодні ініціативу начальника Державтоінспекції Закарпаття Михайла Бойчука провести рейд з виявлення порушників Правил дорожнього руху у частині порушення правил зупинки і стоянки підтримало чимало представників засобів масової інформації, — каже керівник Ужгородської ДАІ Олексій Співак. — Маємо надію, що у співпраці зі ЗМІ зможемо хоч частково навести лад у місті. Побачивши себе по телевізору чи в Інтернеті як порушника, нормальна людина задумається, чи варто нехтувати правилами наступного разу”.