Комарі атакують!
Якщо будуть падати дощі, від цих комах узагалі спасу не буде...
/wz.lviv.ua/images/news/2013/06/43a22848c8a24fb400633046f5db16b7.jpg)
Комарі наче показилися! По вулиці не пройдеш, щоб кілька комах не намагалися наточити з вас крові. Не рятує навіть закритий одяг: тонка лляна тканина для кровопивць — не перешкода. Синоптики прогнозують: у найближчі дні буде сухо та спекотно. Саме час вирушати до лісу на пікнік або до парку на посиденьки. Однак фахівці радять запастися репелентами і... терпінням. Кілька хвилин під тінистим деревом — і можете починати рахувати сліди від укусів.
«Комарів так багато розплодилося через те, що зима була сніжною, — припускає ентомолог Юрій Геряк. — Сніг почав топитися, утворюючи імпровізовані водойми, які довший час не пересихали. Комарі відклали у ці калюжі яйця. Частині комах вдалося пережити зиму, і вони приєдналися до своїх “потомків”, тому створюється враження, що їх зараз — сила-силенна. Наразі активним є перше покоління комах. У липні-серпні вилупиться друге. Однак якщо утримається суха спекотна погода, комарів буде менше».
Ентомолог радить триматися подалі від відстійників і канав (навіть якщо вони пересохли) — поблизу них шанси бути атакованим комарами зростають у кілька разів. П’ють кров лише самки. Їм не вистачає природного білка. А без нього яйця не будуть нормально розвиватися. Якщо перейдуть на рослинний раціон, як їхні “благовірні”, то зникнуть з лиця Землі. Тому “гризуть” з єдиною метою — продовжити рід...
“Щоб комарі вас не кусали, вирушаючи на природу, прихопіть зі собою оцет, розведений навпіл водою. Періо-дично змочуйте ним відкриті ділянки тіла, — радить завідувач паразитологічного відділу Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Олег Колесніков. — Запах одеколону комарів також відлякує, однак створює незручності для людини, яка ним побризкалася. Краще надати перевагу репелентам. Бажано купувати ці засоби в аптеці. Комахи не активні на сонці, тому вдень ховаються у тінь. Зважте на це, коли будете обирати місце для привалу. Бояться комарі і сильного вітру. Вдома бризніть на холодну лампу торшера (його перед тим необхідно вимкнути з розетки) одну краплю одеколону. Ввімкніть освітлювач. У міру прогрівання лампи кімнатою буде ширитися запах, який відганятиме комарів. Цей метод не такий дієвий, як фумігатор. Однак більш безпечний. Вставивши фумігатор у розетку, не поспішайте лягати спати. Вичекайте 40 хвилин та вимкніть прилад. Увечері, коли вмикаєте світло, зачиняйте щільно вікна та двері, щоб комахи (не тільки комарі) не залетіли до вас “на вогник”. Якщо комар вас таки вкусив, прикладіть щось холодне до місця укусу (ложку, кубик льоду). Змастіть уражену ділянку маззю “Зірочка” або “Спасатель”. Можна також робити примочки зі соди (1 ч. л. питної соди на 3/4 л води). Не роздряпуйте місце укусу, аби не занести інфекції”.
“На відміну від кліщів, комарі не переносять зарази, — запевняє паразитолог. — Їхні організми не пристосовані до тривалого зберігання збудників захворювань. Виняток — малярійний плазмодій. Українці найчастіше привозять збудників малярії з Індії, Індонезії та Таїланду. У жителів цих країн вже виробився імунітет до інфекції, на відміну від нас. Перші ознаки зараження можуть проявитися лише через місяць. Основний симптом — висока температура тіла (38°С). Жарознижувальні засоби (і навіть антибіотики) збивають її ненадовго — максимум на 2-3 години. У таких випадках слід звернутися в інфекційну лікарню. Діагноз поставлять за аналізом крові. Вчасне звернення гарантує повне одужання”.