Передплата 2024 «Добра кухня»

Хто береться сіяти-садити, а хто – палити…

Від вогню на полях і в лісах терплять природа і люди

Багатогектарні смердючі згарища по обидва боки доріг спостерігають у ці дні пасажири автобусів, які їдуть зі Львова в напрямку Золочева, Стрия, Червонограда, Самбора. То — справа рук місцевих паліїв, які у такий дикий спосіб «наводять порядок»…

Автору цих рядків у суботу доводилося бачити суперечливу картину: неподалік села Чижикова Пустомитівського району господарі орали-культивували поле, засівали ярину, а на протилежній стороні ціла родина «ґазд» (включаючи малолітніх дітей) йшла узбіччям з палаючими квачами і смалила торішню траву. Від їдкого диму, який проникав у салон, можна було задихнутися, погіршувалася видимість для водія. А паліям хоч би що! — їм невтямки, що з вогнем ідуть у небуття дерева-кущі, тисячі дрібних тваринок, мікроорганізмів, що через рукотворну спеку виснажується родючий ґрунт. Зрештою, є велика небезпека для лісів, господарських об’єктів, жител, для здоров’я людей. Комусь захотілося мати чисту площу для косовиці або забагло «поприколюватися» — тож замість граблів береться за сірник…

У багатьох інших районах Галичини нині можна угледіти ці придорожні пожарища, однак щось не чувати голосу екологів. Якби кількох таких «друзів природи» добряче оштрафували, показали їхні портрети по телевізору — у решти паліїв, переконаний, відпало би бажання нищити довкілля. Принагідно нагадаємо: санкція за паління сухої трави, листя — від 170 до 340 грн. Якщо ж до «зачистки» причетна посадова особа (а є ще серед нас палії-керівники), то розмір штрафу зростає до 850-1190 грн.