Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Хрещеними батьками для колоністів стають їхні… вихователі

У виправній установі колишніх правопорушників ще й сповідають, причащають

Майже чотири десятки малолітніх правопорушників, які за свої гріхи відбувають покарання у Бережанській виховній колонії, добровільно охрестилися у стінах цієї установи. Найчастіше обряд хрещення виконував греко-католицький отець Михайло, капелан церкви Пратулинських мучеників, яка розташована на території колонії. З такою ж місією приїжджають сюди і душпастирі із Свято-Успенської Почаївської лаври (Українська православна церква Московського патріархату), представники інших конфесій. Адміністрація установи каже, що спілкування з душпастирями позитивно впливає на їхніх підопічних.

Отець Богдан проводить обряд хрещення вихованця колонії — кримчанина Дениса Сторожева.

Нещодавно святе таїнство хрещення прийняли від отця Богдана вихованці колонії Володимир Березовський, Денис Сторожев, Андрій Семенюк, Владислав Крушельницький. Під слова молитви вони занурилися у велику металічну ємність з освяченою водою. Кому з хлопців не було ще 18-ти — той повинен був питати дозволу у батьків, повнолітні ж приймали рішення про хрещення самостійно. Цікаво, що для багатьох цих юнаків (вихідців із південних і східних областей) через відсутність родичів і близьких людей хрещеними батьками ставали працівники колонії, прихожани бережанських храмів…

У цій виховній установі священнослужителі часті і бажані гості — своїм словом вони допомагають адміністрації наставляти на путь істини молодь, яка через брак батьківської опіки робила хибні кроки. У будні дні колоністи вчаться і працюють, а у вихідні і святкові, крім відпочинку, квапляться до храму (його відновили і завдяки старанням адміністрації), тут відвідують Недільну християнську школу. Підлітки урочисто відзначають Різдво, Великдень, інші великі релігійні свята, колядують, щедрують. Тут сповідаються, приймають причастя. Особливо хвилюючим для них є обряд хрещення…

Священики разом з парафіянами-бережанцями беруть посилене шефство над дітьми-сиротами, надають матеріальну допомогу, а після звільнення з колонії допомагають їм працевлаштуватися. Отець Михайло Бугай започаткував роботу гуртка прикладного мистецтва, де хлопці, які колись працювали відмичками і кастетами, беруть до рук пензель, олівець, паяльник, різець. Твори бережанських колоністів експонували на багатьох виставках. А які концерти влаштовують тутешні артисти-аматори!

— Духовна праця священнослужителів із засудженими юнаками, — сказав кореспонденту «ВЗ» заступник начальника відділу із соціально-виховної та психологічної роботи колонії Василь Салітицький, — допомагає повернути їх на волю законослухняними громадянами. Вона морально загартовує вразливі молоді душі, застерігає від повернення до протиправної діяльності. Колишні правопорушники стають стриманішими, добрішими…