«Можливо, у „загашниках“ у мене збереглися джинси»
У гардеробі Міли Поворознюк лише вінтажні сукні стилю ХІХ століття
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/422718/img6721.jpg)
Вінничанка Міла Поворознюк не носить джинсів і кросівок. Її повсякденний одяг — вінтажні сукні, які носили представниці прекрасної статі у ХІХ — на початку ХХ століття. Міла називає себе Леді Вінтаж. Більшість суконь шиє сама, частину замовляє у кравчинь, аксесуари шукає на секонд-хендах. Спочатку люди оглядалися за нею на вінницьких вулицях, тепер місцеві її знають і вважають «родзинкою» Вінниці. Чому одягається не так, «як усі», журналіст «ВЗ» запитала у Міли Поворознюк.
/wz.lviv.ua/images/interview/2020/10/IMG_6714.jpg)
— Міло, чому вирішили обрати для себе такий стиль?
— Бо мені подобається. Багато років займаюся історичною реконструкцією. На тематичних імпрезах потрібний дрес-код, тож почала збирати такі сукні, потім шити. Це не було конкретне рішення — вранці прокинулася і вирішила змінити стиль одягу. Гардероб ніби сам підлаштовувався під те, що мені подобається. Тож за останні два роки повністю перейшла на вінтажний стиль.
— У вашій шафі джинси і кросівки є?
— Останні кросівки у мене були у 12-річному віці. Ніколи не любила кросівок. Для мене вони незручні. Останні джинси придбала дуже давно, можливо, у «загашниках» вони і є. Але я їх не ношу.
— Ходите на щодень у вінтажних сукнях вулицями Вінниці. Люди оглядаються?
— Я вже настільки звикла, що не звертаю уваги на сторонні погляди. Але якщо зі мною йдуть друзі, то кажуть: «Ой, на тебе всі так дивляться!». Але коли приїжджаю в інше місто, трапляється різне. Переважно люди налаштовані позитивно, діти просять дозволу сфотографуватися зі мною, чоловіки роблять компліменти.
— Ваш чоловік поруч з вами йде у джинсах чи у фраку й капелюсі?
— Якщо йдемо на тематичні заходи, то він одягається відповідно. Ми підбираємо одяг так, щоб разом виглядати гарно. Але у будні я його не змушую ходити у капелюсі і «метелику». Одягає те, у чому йому комфортно.
/wz.lviv.ua/images/interview/2020/10/IMG_6720.jpg)
— Окрім того, що дбаєте про вінтажний стиль, чим займаєтеся?
— У мене своя майстерня з виготовлення скляних намистин, з яких роблю сережки і браслети. Я сама собі керівник, тому й можу одягатися так на роботу, як мені хочеться, незалежно від офісного дрес-коду.
— Коли падає дощ чи сніг змішався з болотом, важко відчистити довгу спідницю?
— Є пральні машини, тож не доводиться прати руками.
— Де купуєте взуття до цього одягу?
— О, це болюче питання. В Україні, попри те, що існує історична реконструкція, взуття ХІХ століття мало хто шиє. Іноді купую у танцювальних колективів, шукаю на інтернет-сайтах. В Америці є майстерня, яка спеціалізується на пошитті історичного взуття, також скористалася їхньою послугою.
— Це, мабуть, дорого?
— Вартість пари взуття приблизно така ж, як у «Інтертопі». Бо якісне взуття і коштує недешево. Але є проблеми з доставкою, наша митниця встановлює такі ціни, що доставка дорівнює вартості самого взуття.
— А верхній одяг?
— Верхній одяг — це була перша річ, яка з’явилася у такому стилі. У мене є три вінтажні пальта. Це — найпростіше, що можна пошити.
/wz.lviv.ua/images/interview/2020/10/IMG_6719.jpg)
— Спідня білизна також має рюшки і аксесуари ХІХ століття?
— Я ношу корсети і спідні спідниці, а все решта купую у звичайних магазинах.
— Хто допомагає вранці затягувати корсет?
— Корсети зручно самостійно зав’язувати, бо у ХІХ столітті у викрійках вже був бюст. Корсет ззаду зашнуровується, а спереду є металева пластина з гачками, які жінка сама може застібнути.
— Влітку, мабуть, гаряче у такій сукні з додатковими спідницями і корсетом?
— Колись деяка частина мого одягу була з синтетики. І справді було гаряче. Тепер мої літні сукні з тоненького батисту, натурального шовку, у них не гаряче.
— Купальник також маєте у відповідному стилі?
— Торік пошила купальник, що відповідає моді кінця ХІХ століття. Це такі брючки-бриджі нижче коліна, а зверху коротенька сукня. З натуральної бавовни. Цього року через карантин не вдалося його одягнути.
/wz.lviv.ua/images/interview/2020/10/IMG_6715.jpg)