«Не роблю селфі після чи перед концертом… Обніматись і цілуватись будемо трошки пізніше»
Народний артист України Павло Зібров — про карантин, творчість і нове хобі
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/418840/dsc9276.jpg)
До Дня Незалежності майже усі телеканали готували святкову програму. Креативно підійшов до зйомок святкового концерту «З Днем народження, Україно!» телеканал «Україна». 24 серпня, увечері канал, подарує глядачам грандіозне святкове шоу «З Днем народження, Україно!». За задумом режисера-постановника Олени Коляденко, всі артисти виступають на різних майданчиках — у красивих і знакових для України місцях. Зірки заспівають на 19 локаціях по всій Україні — від Львова до Харкова. Концерт пройде у форматі відеоподорожей Україною, гідами в якому стали популярні вітчизняні артисти. Так, глядачі побачать виступ Олі Полякової на Житньому ринку, Тіни Кароль у Київському метро, DZIDZIO виступить на центральній площі Львова, Олег Винник — на оглядовому колесі.
Узяв участь у святковому концерті і народний артист України Павло Зібров. У ранкову годину-пік у вишуканому білому костюмі артист з’явився на залізничній станції «Бортничі», практично «паралізувавши» роботу залізничників. Влаштував справжнє шоу для пасажирів приміських електричок і виконав разом з ними свій хіт «Вуса-бренд». Про те, як це відбувалося та що робив на карантині, Павло Зібров розповів журналістові «ВЗ».
/wz.lviv.ua/images/interview/2020/08/DSC_9433.jpg)
— Павле, мабуть, вперше за останні кілька місяців ви заспівали перед публікою? Мали вдосталь часу, тож тепер тішитимете публіку новими піснями?
— За ці чотири місяці карантину я написав лише дві пісні, а це дуже мало. Адже для більшості артистів такий час депресивний, бо артист — це сцена. Ти маєш реалізувати себе на сцені — публіка, рампа, ти віддаєш енергетику і йде взаємообмін. Зараз я щасливий, бо багато зйомок, починаються концерти — приватні вечірки, весілля, до того ж студійна робота — вже кілька пісень робимо!
— 2020-ий став неабияким випробуванням для всього світу — через коронавірус…
— Статистика є, тому хочеш — не хочеш, а віриш. У мене є знайомі, які перехворіли і не знали про це. Причому це було ще в листопаді-грудні 2019 року. Що цікаво — рідні не захворіли, можливо, це імунітет, але людина кілька місяців не спала і не їла, лікувалася, а потім здала аналізи і почула: «Я вас вітаю, ви вже перехворіли пів року тому і маєте антитіла». Тобто є і такі чудеса, бо я тільки так можу це назвати. Треба берегтися, тому що воно невидиме, Чорнобиль теж у 1986 рвонув, його не видно і не чутно було, але люди дістали опромінення, хворіли, і досі «пожинаємо» плоди того всього.
— А ви особисто робили тест?
— Усією сім’єю поробили тести, і не один раз. Про всяк випадок треба перевірятися, особливо після відвідування міст із великим скупченням народу. Наприклад, концерти — у мене було вже кілька. Зараз я маю особливу вимогу: не роблю селфі після чи перед концертом — ну вибачте, такий зараз час. А обніматись і цілуватись будемо трошки пізніше.
— Як проводили час на карантині? Можливо, з’явилося нове хобі?
— Я відкрив те, що я непоганий садівник. У мене є невеличкий город і величезний садок. Маю 50 фруктових дерев, усі кущі — смородина, аґрус, малина, полуниця, суниця, окрім зелені, а ще буряк, морква і навіть трохи картоплі. За всім цим я доглядав, тому форма фізична хороша. Як мене запитують, чи роблю зарядку, бо не маю живота, відповідаю, що схуд на 5 кілограмів за цей період, і на розмір менші у мене тепер речі. Я радий, що і фігура хороша, і фізична форма. Та ще і відкрив для себе те, що можу і хочу так працювати на свіжому повітрі. Мені допомагає моя вівчарка Габріелла, яка виводить мене, як то кажуть, погуляти і попрацювати, ходить зі мною і допомагає мені все це робити. А ще у мене був час навести лад у саду. Тобто робив багато домашньої роботи на дачі, до якої раніше не доходили руки. До вечора насправді втомлююся, тому можу собі дозволити 100 грамів горілки. Точніше, не горілки, а самогонки. У мене вдома знають, що я люблю хорошу самогонку з подвійним перегоном. От так виходить, що в місті я п’ю віскі, усілякі брендові коньяки, а на дачі — це сільська місцевість, тому тільки хорошу самогонку. Чи це калган, чи зубрівка — я вже і сам умію настоювати.
— А що робите з урожаєм? Консервацію на зиму?
— Ні, у нас в родині ніхто такого не вміє робити. Але у мене є кум — народний артист України Петро Мага. Він живе недалеко від нас — у тому ж селі. Він і його дружина вміють це робити, то в нього в погребі консервації стільки, що він із задоволенням нам дарує, пригощає. Єдине, що він навчив мене, засолювати огірки, капусту і помідори у бочці. У мене завжди є діжечка невеличка, але це не на заму, цієї смакоти вистачає лише на місяць-два.
— Павле, чи була у вас можливість заробляти під час карантину? Чи доводилося економити?
— У нас трохи було в трилітровій банці, ми її витягли (сміється. — Г. Я.). Були заощадження, наче відчували, що щось може статися. Ну, не те що відчували — я керівник театру міста свого, там у мене колектив — приміщення, оренда, відповідальність за народ, тому завжди має бути «загашник». Він нас і врятував зараз, а якби без нього, то, чесно кажучи, і колектив, і я, і сім’я, і проплати ж ніхто не скасовував — ні домашні, ні театральні. Просто стали скромніше жити, от і все. І розраховувати тільки на те, що є, бо побічного заробітку у мене немає, на жаль. Але я знаю, що 95% артистів не мають побічного заробітку, тому що мізки в артистів не бізнесові, скажімо так. Або ти бізнесмен, або ти артист. Отож шоу-бізнес потребує допомоги, і не тільки шоу-бізнес, але я кажу за нас, а допомоги від держави не буде — це ясно. І кожен розраховує лише на себе.
— Артисти поділилися на два табори: одні під час карантину працювали над новими проєктами, шукали щось нове для розвитку творчості, натомість для інших цей час став справжнім випробуванням. Чи була у вас можливість творити?
— Творчість не лізе, коли поряд біда. Яка творчість? Чому радіти? Чесно кажучи, не можна взяти лампочку — увімкнув і написав пісню, вимкнув — написана. Так, є кілька артистів, які встигли щось написати, щось відзняти, але таких дуже мало… Мені не писалося, дві пісні за чотири місяці, а це дуже мало! Весела пісня вийшла в мене, і то я не є її автором — просто записав, а Діана змонтувала лірик-відео «Дівчина XL» — для всіх пишненьких дівчаток. І я присвятив її тим, хто пережив коронавірус, тому що всі жінки і дівчата сиділи вдома, їли, пили і нікуди не ходили, і кожна набрала 3−5-10 кілограмів.
— Як ділите домашні обов’язки між вами і дружиною? І хто, все ж таки, в сім’ї головний?
— Як тато скаже, так і буде (сміється. — Г. Я.). А в принципі, ми живемо у приватному секторі, в селі, тому роботи у мене дуже багато — город, сад — і постригти, і пилкою, і з молотком, і з лопатою. Не буде ж цим жінка займатися — це чоловіча робота. А у дружини і доньки є будинок, багато квітів, за якими вони люблять доглядати, ну і готувати-прибирати. У кожного своє, і це нормально. Я не втручаюся в їхню роботу, а вони — у мою, а ввечері всі втомлені і щасливі збираємося біля телевізора чи за столом.
— Чи з’явилися якісь особливі сімейні традиції під час карантину?
— Традицій не з’явилося, але ми більше стали спілкуватися, тому що весь час по роботах, по гастролях і майже не бачилися, а зараз всі вдома. Я більше дізнався про свою доньку Діану, якій 23 роки. Набагато більше — чим вона живе, як, чим цікавиться — так уже наговорилися. Отож, з іншого боку, я дуже радію, що пізнав свою дорослу дитину, побачив, що вона змінилася і зовсім по-іншому відривається.