«На побачення з Ігорем запізнилася аж на п’ять годин. Він чекав. Якби пішов, наш діалог не мав би продовження»
Відома українська актриса Руслана Писанка — про стосунки у сім’ї, участь у шоу «Зважені та щасливі», Флешку і Філіпса
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/382046/img6695.jpg)
Руслана Писанка не один рік тішить шанувальників то виступами на телебаченні, то грою у театрі. Кілька років не сходить зі сцени спектакль «Поїзд «Одеса-мама», з яким вона «від'їздила» усі міста України, і далі продовжує «курсувати». А торік Руслана з чоловіком Ігорем Ісаковим взяли участь у шоу «Зважені та щасливі», завдяки якому Руся схудла на 42 кілограми, а Ігор — на 40. Руслана каже, якби не підтримка чоловіка, ніколи би не зважилася на цей проект. Руслана з чоловіком облаштовують новий будинок і тішаться своїми чотирилапими улюбленцями.
— Руслано, ви давно вже граєте виставу «Поїзд «Одеса-мама». Що вам допомагає її щоразу грати по-новому?
— (Сміється. — Г. Я.). Це, мабуть, треба запитати у тих глядачів, які приходять на цей спектакль п’ятий чи сьомий раз. Запитую: для чого? Ви ж знаєте, які далі будуть жарти, як розгортатимуться події і яким буде фінал. А люди кажуть, що щоразу знаходять щось нове. І це нове з’являється. Ми, артисти, самі не розуміємо, що спектакль почав жити своїм життям. У ньому з’являється багато нот, яких не було на початку. Він дозріває, як коньяк у дубових бочках.
— Ваша героїня Наталія вам не набридла?
— Ні. Моя Наталія Горобець мені не набридла. Є вистави і героїні, які мені вже трохи починають набридати. Коли я розумію, що мені треба вийти і повторити вкотре те, що я вже зіграла, от тоді я розумію, що мені вже це набридло. А коли виходжу і розумію, що сьогодні будуть нові фарби, які йдуть з мого серця, розумію, що людям це потрібно. Відчуваю настрій залу. Мені подобається стежити за психологією глядацького сприйняття. Це вже щось у мені грає режисерське, а не акторське.
— Знаю, ви давно хотіли випробувати себе у ролі режисера. І недавно вам це вдалося. Що це за робота?
— Цей спектакль ще у процесі народження. Називається «Клітка». Продюсери спектаклю «Поїзд «Одеса-мама» запропонували мені стати режисером. Там грають Олег Філімонов, Яніслав Левінзон і, звісно, я (сміється. — Г. Я.). Ось така у нас буде весела «компашка». Правда, ще буде один «секретний» артист. Але це таємниця.
— Складно бути режисером?
— Складно. Це схоже на математичне багатокомпонентне рівняння. До речі, мені колись пророкували математичне майбутнє. У школі я задачки, як горішки, лускала. Вирішувала такі складні завдання, що мені казали: «Тобі треба бути математиком». Я не можу помножити 25 на 4 в голові, бо вже десять років користуюся калькулятором, зате могла складати формули, які ніхто не міг зрозуміти, як вони у мене народжуються. Одне слово, як режисер, маю зібрати усі компоненти, помножити, розділити і додати. Завдання непросте. Може, хтось думає, що поставити виставу, вийти і зіграти її — дуже просто? Я хочу, щоб це був спектакль зі змістом, щоб люди виходили, і у них залишався ще післясмак від побаченого.
— Але ж ви не маєте досвіду режисерського. Хіба легко керувати акторами, які вас знають як колегу-актрису?
— Люблю артистів, які думають по-своєму. Тоді у нас виникає суперечка. І перемагає у тій суперечці істина. Або ми йдемо на компроміс. Якщо артисти погоджуються з режисером, вважаю, тоді гріш ціна і режисеру, і артисту.
— Влітку ви облаштовували власний будинок, випробували себе у новій «ролі» — дизайнера інтер’єру. Задоволені результатом?
— Задоволена певними етапами. У будь-якому разі, хто приходить до мене, каже: «О, у вас так затишно!». Хоча, насправді, там ще багато чого нема. Потрібні меблі, які маємо намір самі зробити, але наразі руки не дійшли. Треба сісти і спроектувати ті меблі — кожну поличку, кожну шухлядку, що висувається, підібрати колір. Це цікавий процес. Головне, що це не буде схоже на те, що пропонують у магазині. А буде щось індивідуальне і незвичне.
— А що такого незвичного ви зробили у будинку?
— Червоних стін наразі нема (сміється. — Г. Я.). Але ще не факт, що їх не буде. В артистів життя наповнене змінними пейзажами: літаки, поїзди, людські обличчя. А коли приїжджаєш додому, не хочеться крикливих стін, а спокійного умиротворення. Чоловік запитує, коли я намалюю картини. Кажу, як тільки у мене з’явиться вільний час, — намалюю. Він сумнівається, що у мене такий час з’явиться. Іноді, коли повертаюся з відрядження, хочу піти у художній магазин, купити акрил і намалювати картину. Знаю, які кольори треба використовувати. Хочу мати величезні монументальні полотна.
— Недавно ви розповідали про кота Філіпса, який врятував людей від пожежі. Вірите, що він стане і вашим талісманом?
— У нас уже живе кішка Флешка. Так сталося, що мій чоловік Ігор побачив оголошення у соцмережах, де просили взяти кота у добрі руки. Прочитав історію про кота і зателефонував цим людям. Я здивувалася, бо Ігоря не так легко розчулити якоюсь історією. Але ця його «зачепила». Каже, треба його врятувати. Поїхав у Бородянку і побачив кота, який сидів на місці згорілого будинку. Кіт не боїться людей, не дряпає, а сидить на руках. Коли ми повертаємося додому, він нас зустрічає, як вірний пес. Ігор щось робить на кухні, а кіт ходить за ногами. Якщо я щось роблю на кухні, сидить і чекає, поки дам йому їсти. Розуміє людську мову, хоча й живе у нас недавно. До речі, наша Флешка також підкидьок.
— У вас теплі стосунки не лише з чоловіком, а й із котами. Гарна сім’я — це вміння уступати одне одному. Хто у вас першим іде на поступки?
— Гармонійна родина — та, в якій жінка уступає чоловікові. Ми належимо до таких. Тож уступаю в основному я. Це правильно, коли уступає жінка. Ми ж «розробляємо» стратегію, і коли знаємо, що зараз краще уступити, то потім обов’язково візьмемо своє. Чоловік сам «здасть» дружині те, що їй потрібно.
— Які подарунки Ігор вам робить?
— Коли була річниця нашого весілля, я була у відрядженні. Повернулася через кілька днів. Не мала можливості купити подарунок. Пригадала, коли ми брали участь у проекті «Зважені та щасливі», він постійно хотів «рафаелку». Щовечора лягав спати зі словами: «Я би зараз з’їв «рафаелку». Вранці прокидався з тими самими словами. І так було щодня! За всі чотири місяці, поки ми були у таборі, ніяких «рафаелок» у нас не було, а він так про них мріяв. Тому я й вирішила подарувати йому коробку цього смаколика. Він тішився, як мала дитина! Запитую: «А для мене ти приготував подарунок?». Каже, не підготував. А я і не образилася. І тут Ігор просить відчинити дверцята тумбочки. Коли я це зробила, шафка, в якій стоїть посуд, засвітилася всередині. Поки мене не було, він замовив цю «ілюмінацію». Так приємно! Так, це не перстень і не сережки. Але ми і без приводу можемо робити одне одному коштовні подарунки. У цей момент було важливо, що він потурбувався про мене.
— Чи маєте рецепт, як підкорити серце чоловіка, який сподобався?
— Не маю. Усе життя мріяла підкорити серце чоловіка, який мені сподобався, але мені це ніколи не вдавалося. Намагалася вести «мудрі розмови», але з роками зрозуміла, що не завжди мудра бесіда сприяє зваблюванню. Жінки не повинні підкоряти серце чоловіка, а бути ланню, яка тікає від мисливця. А я колись завжди була тим мисливцем. А треба було бути ланню. А ще я собі колись думала, що я така незвичайна, що чоловік сам би мав здогадатися, що він мені подобається (сміється. — Г. Я.).
— Ви колись запізнювалися на побачення?
— Завжди! А на побачення з Ігорем запізнилася аж на п’ять годин.
— І що? Він чекав?
— Думала, що поїхав. А він чекав. І правильно зробив. Якби пішов, наш діалог не мав би продовження.
— А є речі, про які ви шкодуєте?
— Не могла освідчитися хлопцеві, бо боялася, що він цього не сприйме. Страх, що мене відкинуть, був сильнішим, ніж бажання освідчитися йому у коханні. А ще шкодую, що свого часу не вчилася в інституті благородних панянок. Якби зараз хтось відкрив такий заклад, пішла би туди вчитися.
— Як ставитеся до зради? Наприклад, якщо чоловік іде зі сім’ї?
— Якщо чоловік знайшов розваги на стороні, то не тому, що йому попалася красива жінка. В Україні багато гарних жінок, але це не привід, щоб усі чоловіки скакали в гречку. Якщо чоловік йде зі сім’ї, значить, жінка поводиться неправильно. Не треба казати, що чоловік такий-сякий. Якщо флюїди «випаровуються» і починається рутина, чоловік тікає з дому.
— Після того, як ви з Ігорем Ісаковим взяли участь у проекті «Зважені та щасливі», більше не п’єте соків з пачки? Що робите, щоб не набрати зайвої ваги?
— Постійно зупиняюся, коли їм. Жодного разу навіть не мрію про лимонад. Можу знайти радість у шоколаді, купую лише чорний — 85%. Його багато не з’їси. Намагаюся їсти домашній сир 10-процентної жирності. Краще з’їсти 100 грамів сиру 9-процентного, ніж з нульовою жирністю. Жир потрібен організму, щоб змащувати усі наші «шестерні». Якщо жиру бракує, усі процеси починають тертися один до одного. На день треба з’їдати жиру 1 грам на кілограм. Людина, в якої вага 100 кілограмів, має з’їдати 100 г жиру. І пити воду. Я починаю ранок зі склянки води. Іноді з двох. Її треба підігріти. А після склянки води дрібка солі на язик. Тоді вода швидко потрапить у шлунок.
— Що ви зробили з тим одягом, який на вас став завеликим?
— Зберігати його — погана прикмета, бо можна повернутися до попередньої ваги (сміється. — Г. Я.). Тому більшість свого гардеробу з чоловіком роздарували.