Через 36 років до Дрогобича свою урологію «повернули»
Дрогобицька міська лікарня завжди славилась своїм урологічним відділенням, де працював кваліфікований медперсонал, проводились складні хірургічні втручання
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/510570/uroholoiia3.jpg)
Сюди на лікування частенько скеровувались і хворі із сусідніх з містом Котермаком Самбірського та Стрийського районів. Відділення гарну славу мала. Але після змін, які відбулися у медичному обслуговуванні жителів Дрогобицького району у 90-х роках минулого століття, підрозділ для лікування пацієнтів на урологічні захворювання закрили. Усіх, хто потребував вузько кваліфікаційної медичної допомоги, з регіону Дрогобич-Трускавець-Борислав-Стебник упродовж останніх десятиріч скеровували до Трускавця, де на базі тамтешньої лікарні, запрацювало укрупнене відділення. У чомусь «реформа» урології на Дрогобиччині себе виправдала, у чомусь — ні. Відповідь на запитання «як далі бути?» дала медична реформа в Україні, із початком реалізації якої і здобуттям Дрогобицької міської лікарні кластерного статусу постало питання про «повернення» до міста Котермака урологічного відділення. Так було прийнято рішення про відновлення на базі головного лікувального закладу регіону, яким є сьогоднішнє КНП «Дрогобицька міська лікарня № 1», колишнього підрозділу.
Там, де воно успішно функціонувало
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/04/%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F.jpg)
… І ось настав день, коли урологічне відділення знову запрацювало там, де воно успішно функціонувало з 1933 по 1986 рр. Сталося це 10 квітня ц.р. Після 36-річної перерви відновило свою роботу у стінах КНП «Дрогобицька міська лікарня № 1». Шкода, що люди, які колись працювали у відділенні та так гідно виконували свою місію, на власні очі не побачили щойно відкритого лікарняного підрозділу. Були б, мабуть, задоволені: тут є все, про що колись вони могли хіба мріяти: і сучасне, «космічне» для попереднього покоління медиків обладнання, і світлі, просторі палати, і, звісно ж, операційна. Обряд освячення приміщення здійснили отці Іван та Остап.
Щоб відродитись, 18 млн грн знадобились
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/04/%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F2.jpg)
У відкритті відділення, крім міського голови Дрогобича Тараса Кучми, взяли участь заступниця начальника Львівської обласної військової адміністрації Христина Замула та очільниця департаменту охорони здоров’я ЛОВА Наталія Літвінська, а також керівник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк та начальник відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міськради Володимир Чуба. На придбання медобладнання для відділення, як наголосив у своєму виступі Тарас Кучма, витрачено 12 млн грн. У ще 6 млн грн обійшлись ремонтні роботи. Багато. Не в кожній об'єднаній територіальній громаді знайдуться кошти для проведення настільки масштабного ремонту. У Дрогобичі також не звикли «розкидатися «бюджетними коштами. Але у випадках, коли про охорону здоров’я йдеться, тут не скупляться. Як розповіла нам завідувачка нового відділення Ольга Петришин, відсьогодні зданий в експлуатацію лікарняний підрозділ як за рівнем оснащеності, так і за кваліфікацією медичних кадрів, що тут працюють, від «а» до «я» відповідає сучасним вимогам. Тут готові надавати якісні послуги у лікуванні усіх «профільних» для відділення хвороб, у тому числі і в дробленні каменів у нирках та сечовивідних шляхах. У випадку необхідності проведення надскладних хірургічних втручань на допомогу лікарям з Дрогобича приїжджатимуть вузькопрофільні спеціалісти з Львівської лікарні Святого Пантелеймона.