Унікальне гінкго білоба
Гінкго білоба (гінкго дволопатеве) — дводомне дерево до 25 м заввишки, досягає віку 1000 років. Рослина походить із Китаю. Культивують її в ботанічних садах і парках як декоративну рослину. З лікувальною метою використовують листя і плоди. Препарати з листя гінкго білоба мають спазмолітичну, судинорозширювальну та бактеріостатичну дії
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/499875/hinho-biloba.jpg)
Експерементально й клінічно підтверджено, що вони прискорюють кровообіг у периферичній та мозковій ділянках і сприяють постачанню кисню в них, причому не чинять жодної побічної дії, не впливають на кров’яний тиск, частоту серцевих скорочень та дихальних актів.
Призначають гінкго білоба як активатор судин за артеріосклеротичної ангіопатії, діабетичних пошкоджень судин із загрозою гангрени, за пошкодження судин нікотином у запеклих курців, недостатнього кровопостачання мозку, хвороби Рейно (спазми судин кінцівок), а також за бронхіальної астми.
Особливе значення препарати гінкго білоба мають для людей похилого віку, тому що діють вони повільно, й дія довго утримується. Інших препаратів рослинного походження з такою дією немає. Про ці властивості листя гінкго білоба у східній медицині не було відомо, його використовували як засіб від глистів і як репелент.
Ширше застосовувалося в китайській традиційній медицині насіння: його вживали від кашлю, астми, туберкульозу легенів (дія підтверджена і клінічно), від запорів і як седативний засіб. Зовнішньо — за деяких хвороб шкіри і як косметичний засіб (настій в олії або вині). Сік м’ясистої оболонки вживали від корости. Підсмажене або варене насіння вживається в їжу, воно сприяє травленню, але велика кількість може викликати отруєння. У Китаї сире насіння вважалося протиотрутою і канцеростатиком (експериментально не підтверджено).
Екстракт зі свіжого листя гінкго білоба входить до складу багатьох препаратів, як вітчизняних, так і імпортних. Яким віддати перевагу, краще спитати у свого лікаря. Як приймати? Відвар (15 г сухого листя на 200 мл води варити 3 хвилини, настоювати 10 хвилин), пити тричі на день до третини склянки:
- за склерозу судин мозку у людей похилого віку;
- за венозної недостатності ніг;
- за варикозного розширення вен;
- за геморою.
Лідія Пшенична.