З першими ознаками захворювання залишайтеся вдома!
Захворіти у сльотаві осінні дні просто: організм ще не звик до низьких температурних режимів, тому навіть незначне переохолодження може стати причиною застуди. Найчастішим діагнозом є ГРЗ
Як вилікуватися від вірусної інфекції швидко і не допустити ускладнень, рекомендує сімейний лікар Інна Шульгіна.
Навіть незначне переохолодження організму ослаблює його захисні сили, і ми стаємо більш вразливими для вірусів та бактерій. Сприяє цьому й наше перебування у громадських місцях — у транспорті, крамницях тощо.
Бактерії та віруси найбільш активні у радіусі 2−3 метри від інфікованої людини, однак можуть поширюватися на більшу площу, особливо у закритих приміщеннях. Найбільш заразні люди у перші три доби захворювання, хоча зазвичай мало хто йде на лікарняний на початку застуди. І цей найнебезпечніший для довколишніх період ми проводимо у транспорті й на роботі, особливо не переймаючись здоров’ям інших людей.
Для профілактики застудних захворювань щодня з'їдайте кілька зубчиків часнику або розсмоктуйте в роті, як цукерку, чайну ложку меду.
Якщо ви все ж захворіли, пропонуємо кілька народних засобів полегшити свій стан до приходу лікаря: чай з медом чи малиною — чудовий і всім відомий засіб від температури і для зміцнення імунітету: для полегшення дихання допомагають содові інгаляції, а спиртові розтирання знижують температуру.
Якщо відчули перші ознаки нездужання: слабість, розбитість, сухість і дряпання у горлі, головний біль, — скористайтеся перевіреним рецептом: у 1,5 л перевареної води розчиніть сік одного лимона, столову ложку солі та 1 г аскорбінової кислоти. Пийте ці «ліки» увечері протягом 1,5 години. Якщо температура не підвищена, прийміть соляно-хвойну ванну і відразу ж вкладайтеся у ліжко — вранці від нездужання не залишиться й сліду!
Щодо вживання їжі: прислухайтеся до свого організму — споживайте легку їжу в обмежених порціях, фрукти. Організму потрібно достатньо рідини, краще за все підійде теплий чай з лимоном чи настій шипшини. Це допоможе запобігти інтоксикації та збагатить організм вітаміном С.
На завершення кілька слів про те, чого не варто робити під час ГРЗ без особливих вказівок лікаря: приймати антибіотики, ставити гірчичники до нормалізації температури, збивати температуру, нижчу за 38,0 градусів, перегріватися.