Через атеросклероз можна втратити ногу…
Така біда трапилася з жителем Київщини. Через кілька років судину, уражену недугою, знову заблокувала жирова бляшка. Чим цього разу це закінчилося для чоловіка?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/488556/ateroskleroznoga3.jpg)
Атеросклероз виникає, коли в організмі порушується жировий обмін. На внутрішні стінки судин починають «налипати» жирові бляшки, які з часом зменшують їхню прохідність та стають джерелом запалення. Якщо утвориться тромб, який закоркує важливу судину, це може вилитися в інфаркт міокарда чи інсульт. У тих внутрішніх органах, які будуть позбавлені нормального кровопостачання, можуть виникнути незворотні зміни. Ще одними небезпечними ускладненнями атеросклерозу є трофічні виразки та гангрена.
Кілька років така біда трапилася з паном Іваном (на фото).
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/04/ateroskleroz_noga.jpg)
Лікарям довелося ампутувати йому ногу. І от нещодавно чоловік зіштовхнувся з тією ж проблемою. На жаль, атеросклероз — невиліковне захворювання. І навіть якщо вести здоровий спосіб життя, це не гарантує, що чергова атеросклеротична бляшка не заблокує чергової судини, що й трапилося з цим пацієнтом. Відчувши характерний біль у нозі, він зібрав речі й із Київської області вирушив на діагностику та лікування до Мукачева. Вже на місці з’ясувалося, що в пана Івана затромбувався судинний протез в ураженій кінцівці. Та ж судина закоркувалася нижче коліна.
Судинні хірурги Лікарні Святого Мартина провели чоловіку тромбектомію (прочистили судину), застосувавши гібридний метод оперативного втручання, який передбачає і розрізи скальпелем, і крихітні проколи. Іншими словами, спочатку хірургічним шляхом зробили доступ до затромбованого протеза, а потім через цей невеликий розріз дісталися до іншого місця ураження, що розташовувалося набагато нижче, та роздули затромбовану ділянку балоном. Хірургічне втручання виконали кандидат медичних наук, завідувач відділення судинної хірургії Євген Гардубей і судинний хірург Іштван Маркуш (на фото). Після цієї операції житель Київщини вже не скаржиться на біль і не ризикує втратити ногу.
Як повідомляють у медзакладі, тут провели вже 10 таких гібридних втручань. Такі операції дозволяють зменшити травматичність, тривалість наркозу та ліквідувати відразу два джерела уражень судин на різних рівнях.