У Львові – перший успішний забір стовбурових клітин у дитини

На черзі – ще кілька маленьких пацієнтів. Ні за цю процедуру, ні за подальшу пересадку кісткового мозку батьки не платитимуть

Забір стовбурових клітин провели фахівці Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спільно з колегою, дитячим онкологом Національного інституту раку Ксенією Болгаріною. Пацієнт – 4-річний Максимко. Хлопчика лікують від нейробластоми, він уже пройшов високодозову хіміотерапію.

Маленького пацієнта готували до процедури впродовж п’яти днів. Щоб отримати максимальну кількість стовбурових клітин, кров дити­ни стимулювали спеціальними препаратами. Далі пропускали її через відповідний апарат, від­бирали з неї стовбурові клітини та повертали назад, в організм пацієнта. “Маленький герой зо­всім не боявся, був слухняним та мужнім, тому процедура про­йшла вдало”, – кажуть лікарі.

П’ять годин, шість циклів, три об’єми циркулюючої крові – отриманий матеріал медики за­морозили та помістили у спеці­альне сховище з рідким азотом. У кріобанку клініки він зберіга­тиметься доти, доки дитина не буде готова до трансплантації.

Зараз Максимко перебуває вдома, але незабаром пови­нен повернутись у клініку. Тут у спеціальних стерильних боксах хлопчик пройде спеціалізоване лікування: високодозову хіміоте­рапію та трансплантацію кістко­вого мозку.

“Ми – єдина на заході Украї­ни дитяча клініка, яка має готову команду та сучасні можливості, щоб проводити забір стовбуро­вих клітин для трансплантації кісткового мозку. І ми це успіш­но робимо, попри те, що триває війна”, – розповідає керівник та ідейний натхненник клініки Роман Кізима.

Медики готують до цієї про­цедури ще кількох таких пацієн­тів. Усе лікування, процес забору та зберігання клітин – безплатні.

Нагадаємо, Клініку дитячої онкології та трансплантації кіст­кового мозку ЗУСДМЦ відкрили 15 лютого 2022 року. Саму ж ди­тячу лікарню включили у пілот­ний проєкт з трансплантації Мі­ністерства охорони здоров’я. Це означає, що всі пересадки тут проводитимуть за державні ко­шти. Пацієнтам гарантовано по­вний цикл онкологічного лікуван­ня та трансплантації кісткового мозку: від діагнозу до повного одужання. Усі спеціалісти кліні­ки пройшли навчання за кордо­ном у провідних європейських та американських медичних за­кладах.

Медикаментозне забезпе­чення відбуватиметься у рам­ках державної програми за­купівлі лікарських засобів та виробів медичного призначен­ня за напрямом “дитяча онко­логія та онкогематологія”. Кліні­ка забезпечена всім необхідним обладнанням та облаштованими палатами.

Схожі новини