Львівщина з бюджетом: на сесії облради затвердили головний кошторис області

Прогнозований обсяг головного фінансового документа за видатками – 5 134,6 млн грн, за доходами – 5 134,6 млн грн

Як наголосив під час презентації проєкту обласного бюджету голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради Володимир Квурт, у 2021 році немає бюджетних «сюрпризів» у частині суттєвих змін щодо податків і зборів до обласних бюджетів, передає пресслужба ЛОР.

«У проєкті обласного бюджету важливо було зважити усі бюджетні розрахунки, підтримку наших комунальних установ і водночас надати шанс для розвиткових проєктів і програм. Ми прагнули залишити проєкт бюджету в реальних „коридорах“, щоб мати його повне виконання. Але, якщо справи підуть дещо краще, ніж ми оптимістично сподіваємося, за результатами півріччя, будемо, можливо, переглядати і доповнювати ті чи інші програми додатковими коштами», — зазначив Володимир Квурт.

Як бачимо, обласний бюджет передбачає, що власні доходи 2021 року становитимуть 3 155,2 млн грн. До порівняння: у 2020 році — 3 277,5 млн грн, а очікуване виконання 2,873 млн грн.

З метою фінансування видатків на утримання та першочергових заходів затверджуємо 12 програм соціального характеру, на що депутатський корпус передбачив кошти в сумі 782 млн грн із терміном фінансування січень — березень. На виконання решти програм зафіксували в обласному бюджеті 2021 року нерозподілену суму — 479 млн грн.

Загалом на реалізацію обласних програм на Львівщині наступного року планують скерувати — 1,4 млрд грн. Ця цифра є на рівні 2020 року.

Варто наголосити, що Держбюджет — 2021 відповідно до нового адміністративно-територіального устрою передбачає переведення на прямі міжбюджетні відносини 73 громади Львівщини.

У Державному бюджеті 2021 року є нові бюджетні Програми і субвенції для місцевих бюджетів. Вони поки не відображені в обласному бюджету. До них будуть прописані Порядки і вже при уточненні показників бюджету отримаємо цифри для області. Передбачається, що більшість з цих субвенцій будуть розподілені відразу на рівень громад.

«Необхідно наполегливо працювати над максимальним залученням цих коштів на Львівщину», — наголосив Володимир Квурт.

Крім того, у Державному бюджеті для Львівщини передбачено низку державних інвестиційних проєктів на загальну суму 277 млн грн:

  • «Реставрація головного корпусу Львівського національного університету ім. І. Франка» — 36 млн грн.
  • «Заходи із забезпечення протипаводкового захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та угідь у Львівській області» — 5 млн грн.
  • «Будівництво водопровідних мереж в населених пунктах Львівської області, що користуються привізною водою» — 10 млн грн.
  • Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько-польському кордоні — 150 млн грн.
  • «Створення сучасного мультифункціонального мистецького простору шляхом нового будівництва на вул. Стефаника, 3, у м. Львові» — 4 млн грн.
  • «Модернізація сцени Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької» — 54,5 млн грн.
  • «Створення першого в Україні акустичного концертного залу у Львівській спец. муз. школи-інтернату ім. С. Крушельницької» — 17,8 млн грн.

Отож, у 2021 році розпочинається новий стратегічний період відповідно до затвердженої Стратегії розвитку Львівщини на 2021−2027 роки, яка є планом дій.

«Львівщина отримала реалістичний і збалансований бюджет на майбутній рік», — підсумував Володимир Квурт.

Схожі новини