BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Коли відцвіли півонії…

Після цвітіння багато господарів зрізують півонії під корінь. Але робити цього не рекомендується, якщо хочете побачити великі квіти й наступного року

У червні-липні кущ активно закладає бруньки відновлення на майбутній сезон. Тому йому потрібно багато сил.

Як тільки квітка зів'яла, зріжте саму насіннєву коробочку (голівку). Інакше рослина витрачатиме величезну кількість енергії на визрівання насіння, а не на розвиток кореневої системи та бруньок. Через деякий час стинають стебло, відступивши 10−15 см від верхівки. А от пагони з листям слід залишити — зелень забезпечуватиме поживними речовинами до холодів.

Радикальну «стрижку» проводять восени, після настання перших заморозків. Тоді стебла жовтіють (червоніють) та вилягають на землю. Зазвичай стається таке 2−3 декади жовтня. Відтак прибирайте пагони біля самої землі, залишаючи пеньки заввишки 1−2 см (довші можуть стати прихистком для шкідників і грибкових спор).

Вилучену масу обов’язково винесіть за межі ділянки або спаліть. Не варто використовувати її як мульчу, адже там часто зимують збудники сірої гнилі.

Ще ж не забувайте про підживлення. Але не азотом. У липні вносять фосфор та калій (наприклад, суперфосфат і сульфат калію чи деревний попіл).

Вони зміцнюють коріння, допомагають брунькам розвиватися.

Якщо літо посушливе, продовжуйте регулярні поливи (не часті, але щедрі). На дорослий кущ дають 2−3 відра води (під корінь).

Оскільки півонії схильні до грибкових захворювань, після літньої обрізки їх корисно обприскати розчином мідного купоросу або бордоською рідиною.

Завдяки правильному догляду наступного літа матимете неймовірно красиві бутони.