Про заборонений Телеграм і «наркомана» Дениску
Ні, ми не забороняємо Телеграм. Поки що. Мій проєкт пропонує лише примусити адміністрації Телеграму, Тік-Току та інших мереж прибирати кримінальну й антиукраїнську інформацію на вимогу держави. Якщо вони відмовляться — треба просто обмежити використання сервісів органами державної влади та місцевого самоврядування. СБУ не повинна повідомляти про злочини, вчинені завербованими через Телеграм негідниками, на своєму ж Телеграм-каналі
У росії ситуація інша: там Телеграм забороняли технічно. Наші спецслужби дійсно використовували цю мережу для інформаційних диверсій. Як і ФСБ проти нас. Тому блокування диверсійних інструментів — крок зрозумілий. Якби Телеграм заблокували в Україні з міркувань нацбезпеки, це теж було б логічно. До того ж у нас, на відміну від рф, де забанені Facebook, Instagram і WhatsApp, альтернатив — море.
Але ми поки нічого не блокуємо. Сама влада й далі через Телеграм бореться з опозицією. Нам же потрібно підштовхнути власників платформ до обмеження дій росії в інтернеті. Ми шукаємо баланс між свободою слова та безпекою.
Там усе простіше. Заборонами займаються навіть не люди, а їхній ШІ — такий же «обдарований», як і їхня влада. Ось нещодавно вилучили з продажу книги письменника Дениса Драгунського (героя тих самих «Денискових оповідань»). Причина? «Пропаганда наркотиків». російський ШІ побачив її у прізвищі автора, бо drug англійською — це наркотик.
Так що не чекайте від нас необдуманих рішень. Хай вороги бояться рішень розумних і ефективних.