Трамп і Білий дім потролили Канаду після перемоги США у хокейному фіналі Олімпіади
Після перемоги чоловічої збірної США над Канадою у фіналі зимових Олімпійських ігор у Мілані Білий дім та президент США Дональд Трамп не могли оминути нагоду похизуватися та одночасно потролити свого північного сусіда
Золотий гол у овертаймі, який забив Джек Х’юз, приніс збірній США першу перемогу на олімпійському турнірі з часів «Дива на льоду» 1980 року у Лейк-Плесіді.
Одразу після перемоги офіційний акаунт Білого дому в X опублікував зображення білого орла, який кігтями вп’явся у голову канадського гусака, що лежав безпорадно на льоду - явний символічний тролінг сусідів. Публікація стала відповіддю на твіт колишнього прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо після минулорічного турніру НХЛ «Чотири нації», де Канада обіграла США, і Трюдо написав: «Ви не можете забрати нашу країну - і ви не можете забрати нашу гру».
Вранці у понеділок Трамп додав відеопост на своєму акаунті Truth Social. Хвилинний згенерований штучним інтелектом ролик показує Трампа на льоду, одягненого у темно-синій костюм із червоною краваткою, який самостійно обігрує канадських хокеїстів, забиває голи та перемагає у бійках.
Суперництво між двома північноамериканськими хокейними державами набуло політичного присмаку саме з минулорічного турніру «Чотирьох націй», на тлі погроз Трампа щодо тарифів, його жартів про Канаду як 51-й штат США та обзивання тодішнього прем’єр-міністра Джастіна Трюдо «губернатором».
Напруженість на льоду підкреслив і нападник США Бреді Ткачук: «Ми хочемо бути в цій позиції, бути найкращими. Це буде гра, яку багато гравців назвуть найважливішою у житті».
До цьогорічної перемоги США не обігравали Канаду у фіналах великих турнірів з 1996 року, але у Мілані американцям вдалося переломити хід гри та неприємну для себе статистику.
Попри поразку цього року, Канада залишається найуспішнішою чоловічою збірною світу з хокею. Канадські хокеїсти здобули дев’ять олімпійських золотих медалей з 1920 року, останню - на зимових Іграх 2014 року в Сочі, де США програли Фінляндії матч за бронзу. Жіноча збірна Канади, яка також програла США на останніх зимових Іграх, залишається рекордсменом за кількістю олімпійських золотих медалей - п’ять з моменту введення жіночого хокею у 1998 році в Нагано.