Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Шабля Мазепи та Усик

Головний момент, який мене цікавив, чи не косі руки її брали з музею чернігівського. Знайшла таке: «Шаблю доставили з дотриманням усіх норм та під контролем музейних фахівців». Хух, возив її директор музею

Якщо хтось на цих вихідних зайвий раз погуглить «хто такий Мазепа», «Мазепа та Україна» та «шабля Мазепи» — уже непогано.

Через пропаганду болотяних — Іван Степанович вкрай недооцінена фігура серед українців. Саме такі родовиті, породисті, високоосвічені українці з прекрасним смаком — завше стояли кісткою в горлі москві. Бо з такими не складається міф про сільську націю, яка понапивається самогону і йде в атласних штанях скакати гопак. Стирали-стирали того Мазепу, а на його честь європейські топи писали поеми та картини.

P.S. Не забуду додати, що добра половина того, де сидить РПЦ і вважає ісконно руссским — зведено саме коштами мецената Мазепи у впізнаваному стилі «козацьке бароко». А ще цікаво, що всі геополітичні намітки Мазепи щодо союзів з Північною Європою та сусідами, які мають вихід до Чорного моря — зараз робочі як ніколи і заграли новими фарбами.

Важливо також памʼятати, як російська пропаганда клеймила страшних «українських радикалів». Спочатку це були «мазепинці», далі «петлюрівці», зараз «бандерівці».

Щодо шаблі. Поставила собі галочку — поїхати в улюблений Чернігів і заїхати в музей глянути на шаблюку.

Музейні експонати треба показувати, хвалитись ними і давати нових сенсів. Що і було зроблено.

Знайшла ще інфу, що консультантом цієї акції був наш історик Oleksii Sokyrko. Тобто все було по уму.

Джерело