Симпатичні, але охайністю похвалитися не можуть
Зранку мене підняв з ліжка ритмічний дзвінок будильника. Здивувався, бо ні годинника на вікні на таку ранню пору у неділю не наставляв, ні смартфона не налаштовував. Попри це, якісь настирливо монотонні, уривчасті звуки не давали відпочити після довгого перегляду «Євробачення»…
У пошуках джерела тих звуків оглянув усі кімнати — ніякого «гаджета» не знайшов. Лише коли вийшов надвір, побачив того капосника, який потривожив мій сон. Будильником виявився одуд, який, сидячи на комині, видавав свої приглушені, схожі на «морзянку», позивні.
Цього колоритного птаха не сплутаєш з іншими. Завдяки своєму помаранчевому чубчику-гребінцю на голові він має аристократичний вигляд. А от щодо його побуту благородних характеристик не підбереш: одуди охайністю не вирізняються. Оферми! — сказала би про них моя мама, яка за криком одудів прогнозувала дощову погоду. Нехлюями їх називають через те, що де живуть, там і паскудять. На відміну від інших птахів, свого посліду в оселях не прибирають. А він у них має дуже неприємний запах. Коли антисанітарія набирає непристойних масштабів, одуди перебираються жити в інше місце.
До речі, ні гнізд, ні дупел ці пернаті собі не будують — займають чужі помешкання або пристосовуються жити в якихось ущелинах. Одне слово, лінтюхи, білоручки.
Похвалити ж цих красунчиків можна за їхнє вміння завойовувати серця одудих. Вражають своїх дам не довгими залицяннями, пташиними танцями, а смачними подарунками: підносять їм у гачкуватому дзьобі велику комаху. І цього презента буває достатньо, щоб птаха буквально розтанула перед кавалером…
А щодо мого «будильника», то він невдовзі загладив свою вину — приземлився на грядку із цибулею й часником і визбирав там усю розімлілу на сонці комашню.