Передплатити

Контактна група – це вже не тільки про зброю

В понеділок буде друга зустріч «Рамштайн»


Тепер вона називається «Контактна група з питань оборони України» (Ukraine Defense Contact Group).

Вузько дивитися на неї, як на лише обговорення між більш ніж 40 країнами питання, яку зброю вони нададуть Україні.

Важливими є слова речника Пентагону Джона Кірбі про те, що на цій зустрічі, крім іншого обговорюватиметься «майбутнє, як це може виглядати» та «допомога в безпеці».

Постачання зброї – це лише один з елементів безпеки та майбутнього. Тактика, стратегія, розвіддані, інформ-фронт, економічний фронт, шляхи звільнення тимчасово окупованих території та контури майбутнього… - це все входить у ці визначення.

Контактна група – це вже не тільки про зброю. Це про альянс тих, хто входить і не входить до НАТО чи ЄС, але точно стоїть на правильному боці історії та переконаний, що світ має захищати свої цінності та правила, порядок та безпеку. І що варто зробити на цьому етапі війни для якнайкращого захисту та якнайшвидшої перемоги – ось що обговорюватимуть відповідальні за оборону з різних континентів: від Близького Сходу до Тихого океану.

Зустріч буде проходити у віртуальному форматі, що спрощує процес координації графіків та дозволяє проводити їх залежно від необхідності, а не календарю поїздок чотирьох десятків країн.

Організатор зустрічі – США. Нагадаю, що в жодній великій війні правда не перемагала без їх лідерства. І нам поталанило, що Америка повернулася та відновлює свою велич.

Ключовий доповідач – наш міністр оборони Олексій Резніков. Саме йому належить пояснити як найкраще оборонним керівникам більш ніж 40 країн:

  • Де ми перебуваємо зараз, яка ситуація на воєнному театрі,
  • Яким ми бачимо майбутнє цієї війни, України та росії в різних варіантах розвитку подій,
  • Та які можливості ми хотіли б отримати від союзників, щоб досягти найкращих результатів, і що ми будемо з цим робити та чого слід чекати, якщо ми їх отримаємо.

Щодо кожного з пунктів буде дискусія. І можна очікувати, що наші союзники поділяться під час зустрічі своїми міркуваннями та інформацією.
І кожна прийде на цю зустріч зі своїми ідеями та способами, як їх втілити в життя.

Точного списку та кількості країн поки немає. Оскільки підтвердження участі все ще надходять до Пентагону. Але вже є інформація, що в зустрічі можуть взяти участь деякі країни, яких не було на першій.

Отже, кількість членів може бути розширена, що є значною перемогою коаліції на дипломатичному фронті. Подібні зустрічі Пентагон планує організовувати щомісячно. В тому числі в червні та липні.

Джерело