Передплатити
  • Високий Замок
  • Блоги
  • Чехія заявила про готовність постачати основну та найдефіцитнішу зброю української армії - 152 мм снаряди

Чехія заявила про готовність постачати основну та найдефіцитнішу зброю української армії - 152 мм снаряди

Це величезний шанс забезпечити війська


Так! Насправді, це рішення для нашої обороноздатності має ніяк не менше значення, ніж протитанкові ракетні комплекси. 20 січня міністр оборони Чехії Яна Ченстохова заявила, що країна готова надати Україні 152 мм снаряди.

Україна за 22 роки розпродажу армії, 8 років війни та після підриву трьох арсеналів втратила основні запаси 152 мм снарядів, які є зараз найбільшим дефіцитом в армії. Бо 152 мм гаубиці є основним засобом ураження сухопутних військ. Саме 152 мм снаряди зараз - серед першочергових проблем. Витрата цих снарядів є постійною - особливо на бойову підготовку.

На жаль, поповненню запасів боєприпасів керівництво держави уваги не приділяє. Снаряди у Чехії можна купити, за ціною від 1200 до 2700 євро за одиницю, але для цього треба час, бо на все є свої процедури. Але поповнення запасів 152 мм снарядів під час бойових дій може стати великою проблемою, адже кількість країн, які мають 152 мм калібр на озброєнні дуже обмежена, значні запаси 152 мм залишились у Чехії, Польщі та Болгарії, причому їх вже не виробляють у значних обсягах у країнах НАТО.

Читайте також: Відбити у Путіна апетит до війни

Тому наміри Чехії постачати 152 мм у рамках військової допомоги ще до початку бойових дій із запасів чеської армії, це величезний шанс забезпечити війська, і насамперед діючу на Донбасі армію, належним запасом боєприпасів, які будуть витрачати у великій кількості під час активних бойових дій.

Сподіваюсь, що перемовини будуть проводитись швидко, й найближчим часом армія отримає необхідну зброю.

Джерело

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Блоги
  • Чехія заявила про готовність постачати основну та найдефіцитнішу зброю української армії - 152 мм снаряди