Сепаратисти завели до парламенту «троянського коня»?
У законодавчому органі України від минулої середи працює особа, яку підозрюють в організації сепаратистського референдуму на Донбасі, у зневазі українських воїнів, у тому, що, крім українського, має ще й громадянство країни-агресора. Йдеться про Андрія Аксьонова, який 19 травня у Верховній Раді склав присягу народного депутата
Колишній міський голова Добропілля, Новодонецького переміг на проміжних виборах народного депутата в окрузі № 50 на Донеччині — набрав більше 64% голосів. Висувала його партія «Порядок». Однак як рідного вітали його у сесійній залі представники відверто проросійської політичної сили — «Опозиційної партії — За життя» — тиснули руку, плескали по плечу. Більша частина депутатського корпусу натомість влаштувала обструкцію: заблокувала трибуну, аби завадити новачку скласти присягу. На виручку прийшов перший віцеспікер Руслан Стефанчук, який запропонував Аксьонову присягати з місця. І там йому не дали цього зробити. Тож робив це з ложі гостей — під гучний свист і вигуки «Ганьба!».
/wz.lviv.ua/images/blogs/2021/05/aksyonov-2.jpg)
Аксьонова звинувачують у тому, що, будучи міським головою, у 2014-му, на початку війни з Росією, фактично потурав сепаратистам у проведенні незаконного референдуму, своєю поведінкою заохочував земляків до участі у ньому. Свого часу журналіст Денис Казанський поширив відео, на якому видно, як людина, дуже схожа на Аксьонова, каже на камеру: «Как мэр, на украинском языке это называется „голова“… я обязан выражать чаяния граждан, которые здесь живут. Вот они захотят в России остаться, и я обязан им сказать: да, надо остаться в России».
Є й інша темна пляма у політичній біографії цього чоловіка. Коли місцеві активісти хотіли влаштувати автопробіг на підтримку суверенітету України, Аксьонов обізвав їх «обыкновенными говномутами».
Одне із найбільших серйозних звинувачень на адресу новоспеченого нардепа у тому, що він має російський паспорт. Цю новину поширив народний депутат Дмитро Лубінець. А коли згадуваний донецький журналіст Денис Казанський увів особисті дані тодішнього мера Добропілля в електронну базу Федеральної податкової служби Росії, то знайшов факти, які це підтверджують. На сайті російських фіскалів було вказано точну дату народження Аксьонова, вихідні дані його російського паспорта, ідентифікаційний номер. Згідно з цими даними, паспорт із двоголовим орлом Аксьонову було видано 25 червня 2014 року. Якраз тоді, коли окупанти вчиняли акт агресії проти України…
/wz.lviv.ua/images/blogs/2021/05/aksyonov.jpg)
Демократична опозиція вимагала не допустити Аксьонова до роботи в українському парламенті. Однак в апараті ВР не знайшли для цього юридичних перепон. Дивно, але навіть у Службі безпеки України заявили, що не мають інформації про подвійне громадянство нового депутата. На вимогу віцеспікера Олени Кондратюк у відомстві Баканова повинні ретельніше перевірити послужний список Аксьонова. У разі, якщо підозри підтвердять, скандальному політику вкажуть на двері…