Нова газова угода – чергова капітуляція

1 квітня 2015 року представники України, підписуючи угоду з Російською Федерацією щодо імпорту російського газу, черговий раз довели всьому світові, що Україна несерйозно ставиться до російської агресії, а її народ і надалі можна обманювати.

По-перше, росіяни, зробивши певні поступки по ціні для України, чи не вперше відверто довели, що для них немалий український ринок газу є важливим.

По-друге, всі ті, хто причетний до укладення чергової угоди про імпорт російського газу, є причетними до російської агресії, насамперед до вбивств українських громадян. Адже весь світ знає, що жертва ніколи не співробітничає з агресором — про це можна легко довідатись, проаналізувавши кількасотлітню історію воєн.

По-третє, ніхто не захотів пояснювати українському народу чим новий договір відрізняється від українсько—російського контракту 2009 року на імпорт в Україну російського газу.

Навіть міністр енергетики і вугільної промисловості України визнав, що ціна російського газу для України не сильно відрізняється від ціни газу на західних ринках. Тобто, для тих керівників, які причетні до цієї угоди, пріоритетом є ціна на газ, а не життя українців. Це означає, що в газовій галузі надалі, на жаль, залишається впливовою п’ята колона Кремля.

Уклавши черговий договір з РФ, українські підписанти фактично відмовилися від реалізації проекту так званого «великого реверсу», завдяки якому можна повністю відмовитися від російського газу, і відмовилися від переговорів щодо поставок газу із заходу. Купуючи газ в агресора, керівники української газової галузі, на жаль, вибрали лінію найменшого опору. Такими діями губиться авторитет Української держави як в очах західних країн, такі очах власного народу.