Історія

Про Чернівці у час Першої світової війни – у хроніках греко-католицького священика.

Інститут національної пам’яті Польщі спростував публікацію міноборони Росії про те, що поляки визнавали солдатів Червоної армії лише як «визволителІв».

99 лет назад в этот день большевики убили Романовых, их личного доктора и трех слуг, которые не захотели покинуть обреченную семью.

Про що писала газета «Вільна Україна» 1947 року.

8 червня 1869 року американський винахідник Айвз Макгаффні запатентував перший у світі пилосос.

Російська оперна співачка, вдова убитого в Києві екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова Марія Максакова поставила на місце кремлівські ЗМІ, які з'язвили з приводу вивчення нею української мови.

Про що писав сатирично-гумористичний журнал 70 років тому.

Президент США Дональд Трамп поскаржився, що з жодним політиком в історії не поводились гірше, ніж з ним.

Вісімдесят років тому сталася трагедія, що поклала край ері дирижаблів.

4 травня 1715 року у Парижі з’явилася перша у світі парасоля, яка складалася й розкладалася. Хоча “пращур” нашої парасолі був відомий людству ще 3 тисячі років тому.

Львівський історичний музей урочисто приймав іноземних гостей.

Державне агентство України з питань кіно уклало з компанією «Гуд Монінг Дістрібьюшн» контракт про надання проекту «Крути 1918. Захист» державної фінансової підтримки розміром 26 млн. гривень.

23 березня 1891 року вперше було використано сітку на футбольних воротах.

СБУ передала раритетні документи ОУН Національному музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» для реставрації, оцінки та зберігання в Центрі досліджень визвольного руху України.

В районі селища Водяне Волноваського району Донецької 6 березня загинув український боєць, який був круглим сиротою. Олександру Веремеєнку з Луганщини було всього 20 років.