ОБСЄ

Делегація Сполучених Штатів при ОБСЄ засудила напад на Спеціальну моніторингову місію Організації, підкресливши, що спостерігачі повинні мати необмежений доступ до всієї території.

Голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) Ертугрул Апакан засудив бойовиків збройного сепаратистського угруповання «ДНР», що брали на приціл членів місії і відібрали в них міні-безпілотник.

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ  в  Україні Александр Хуг заявив, що спостерігачі місії зафіксували обстріли з центру Донецька.

Моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала на Донбасі зменшення кількості порушень режиму припинення вогню на 20%.

Місія ОБСЄ заявляє, що цивільні особи повідомили патрулям, що за швидше проходження черги на окупованій території в районі моста в Станиці Луганській з них беруть гроші.

Верховна Рада звернулась до парламентів держав-учасниць ОБСЄ та діючого голови ОБСЄ через звіт ОБСЄ/БДІПЛ про вибори до Держдуми Росії, що допомагає повзучим спробам легалізації анексії Криму.

Росія продовжує чинити репресії щодо місцевих жителів Криму, тому ОБСЄ повинна приділити ситуації з правами людини на півострові особливу увагу.

Крім того, місія планує збільшити години патрулювання уздовж лінії зіткнення на Донбасі.

За словами генсека організації, цей крок Росії став кроком назад від і так «дуже далекої» мети зупинити війну на Донбасі.

На Донбасі уздовж лінії зіткнення може з'явитися близько 20 зон безпеки.

За словами дипломата, серйозного прориву не передбачається.

Міністерство закордонних справ зазначає, що доповідь місії ОБСЄ від 16 лютого за період з травня по вересень 2016 року залишила поза увагою важливі проблеми Донбасу.

Жертв в результаті вибуху немає, сказали в ОБСЄ.

Раніше спостерігачі фіксували, що сторони досі не відвели важке озброєння від лінії розмежування.

Колишній представник України в мінській контактній групі Роман Безсмертний заявив, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не в змозі впоратися з безпекою в Європі.