ОБСЄ

У період головування Австрії в Організації з безпеки та співробітництва в Європі особливу увагу буде приділено зміцненню і розширенню діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Кількість випадків використання забороненої Мінськими угодами зброї в зоні бойових дій на Донбасі з 19 по 25 грудня зросла на 250% у порівнянні з попереднім тижнем.

Місія ОБСЄ зафіксувала батарею самохідних гаубиць, яка стріляє у напрямку Світлодарська.

Близько 250 тисяч людей в окупованому Луганську залишилися без чистої води.

Місія констатувала скорочення кількості випадків порушення режиму припинення вогню в Донецькій області 6 і 7 січня, включаючи близько 100 вибухів.

Йдеться про санкції, введені ЄС через російську агресію щодо України.

У міністерстві підкреслюють, що ці вибори грубо порушують українське законодавство і міжнародне право.

Місія ОБСЄ зафіксувала на непідконтрольному Україні контрольно-пропускному пункті з РФ машину з написом «вантаж 200» та декілька автомобілів швидкої медичної допомоги.

Через два дні, 26 грудня, спостерігачі повернулися.

За словами Геращенко, ініціативу провести переговори 14 грудня надіслали ОБСЄ.

Бойовики демонтували блокпост поблизу Петрівського, де відбулося відведення військ.

В свою чергу, українській бійці допустили спостерігачів до відведеного озброєння лише після того, як пересвідчились, що в патрулі немає росіян.

У Донецькій області зафіксовано збільшення кількості випадків порушення «режиму тиші» — близько 310 вибухів у порівнянні з попереднім звітним періодом (150 вибухів).

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) констатувала найбільшу кількість фактів порушення прав журналістів у березні-листопаді в Україні, Росії і Туреччині.

Конфлікт на Сході України перебуває на межі нової великої ескалації.