ОБСЄ

Уряд Білорусі закликають забезпечити право громадян на проведення мирних зібрань відповідно до міжнародних зобов’язань.

Спецпредставник голови ОБСЄ з придністровського врегулювання, австрійський дипломат Вольф Дітріх Хайм закликав Кишинів розробити проект документа про особливий статус Придністровського регіону у складі єдиної Молдавської держави.

Євросоюз виділить 3 мільйони євро на супутникову візуальну розвідку для Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Патруль місії ОБСЄ потрапив під обстріл зі стрілецької зброї на ділянці між Авдіївкою та підконтрольною бойовикам Ясинуватою.

Мандат Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співпраці в Європі продовжений на рік.

Гаубиці 2С3 «Акація» перебували у бойовому положенні за 33 км від Маріуполя.

Крім того, було збито безпілотник, який фіксував пересування важкої техніки.

Представниця США підкреслила, що кращий спосіб зменшити напруженість – це повна імплементація Мінських угод.

Місія спостерігачів ОБСЄ констатує, що режим припинення вогню у Донецькій області порушується частіше, зафіксовано понад 1600 вибухів.

Про це йдеться у звіті місії від 7 березня, передає УП.

«Понад дві третини цих вибухів було зафіксовано в районах на схід і північний схід від Маріуполя», — заявили в ОБСЄ.

Зокрема, вибухи було зафіксовано у с. Сопине, Заїченко, Гнутове поблизу Маріуполя, а також у н.п.Горлівка, Дебальцеве, Ясинувата, Світлодарськ, Петрівське.

«У Луганській області СММ ОБСЄ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню - 38 вибухів, якщо порівнювати з попередньою добою», — зазначено у звіті. Зокрема, йдеться про н.п. Золоте, Мирне та Успенка.

Також у місії зазначили, що озброєні чоловіки, особи яких не встановлено, двічі обмежували свободу пересування спостерігачів СММ ОБСЄ у населених пунктах, які не контролюються українською стороною.

Моніторингова місія ОБСЄ скаржиться, що терористи ОРДЛО 4−5 березня не пропустили спостерігачів СММ до кількох об'єктів на окупованих територіях Донбасу.

З боку ОРДО не було саперів і представників місії Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, сказав глава Донецької облдержадміністрації.

Безпекова ситуація на сході залишається напруженою та нестабільною, кількість обстрілів зросла, у т.ч. — з реактивних систем залпового вогню.

Водночас доїжджати до цих пунктів дуже довго, адже часто дорогою доводиться проходити численні блокпости. Таким чином стає відомо, що місія приїде.

Такий крок сприятим відновлення роботи ДФС у повному обсязі.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ у своїй заяві закликала якнайшвидше розмінувати район Донецької фільтрувальної станції, через пошкодження якої Авдіївка лишилась без води.